Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Viedeň
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
25. septembra 2018 od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Vyhrajte výlet do Viedne: Vymeňte preľudnené atrakcie za oveľa lepšie, ktoré ešte nepoznáte

Podľa najnovších prieskumov je rakúska Viedeň najlepším miestom pre život. Po 7 rokoch tak zosadila z prvej priečky austrálsky Melbourne. Bratislava a Viedeň sú dve najbližšie položené hlavné mestá krajín na svete. Tak prečo nevyskúšať kultúru, životné prostredie a infraštruktúru, ktoré sú vraj najlepšie spomedzi 140 miest sveta?  Rakúske hlavné mesto, vzdialené necelú hodinku je pre Bratislavčanov vďačným cieľom pri trávení voľnočasových aktivít, no má čo ponúknuť všetkým návštevníkom zo Slovenska. Navyše, teraz sa doň z Bratislavy môžete dostať až 20-krát denne. Stačí využiť pravidelnú linku Slovak Lines. A ak si zakúpite lístok na autobus cez mobilnú aplikáciu Slovak Lines, po registrácii v nej budete mať prvý lístok iba za 1 EUR. Či ste navštívili Viedeň raz alebo desaťkrát, stále sa nájde niečo, čo ešte možno nepoznáte a oplatí sa vidieť.

Nie je Prater ako Prater

Stačí, ak dáte do vyhľadávača správne kľúčové slová a internet vám ponúkne najzaujímavejšie a najnavštevovanejšie atrakcie vo Viedni. Medzi nimi je na prvých miestach samozrejme aj zábavný park Prater s typickým vyhliadkovým kolotočom. Vedeli ste však, že existuje aj menší zábavný park na okraji Viedne, ktorý susedí s rekreačnou oblasťou Laaer Berg? Böhmischer Prater v preklade Český Prater sídli v mestskej časti Favoriten a vznikol v druhej polovici 19. storočia. Niektoré kolotoče sú tu staré aj 100 rokov a menšie deti sa tu vyšantia oveľa viac ako v klasickom Pratri, kde pre ne mnohé z atrakcii nie sú vhodné. Pôvodne tu stál výletný hostinec, okolo ktorého časom pribúdali ďalšie atrakcie určené pre menej majetné vrstvy a robotníkov (prevažne z Čiech), keďže v tom čase bol viedenský Prater luxusným miestom zábavy pre vyššie vrstvy.

Exotika vs. divočina

Asi najznámejšia zoologická záhrada je súčasťou paláca Schönbrunn. Mnohých však od návštevy odrádza vysoká cena vstupného. Čo tak navštíviť namiesto exotických zvierat zatvorených v klietkach posledný kúsok nedotknutého Viedenského lesa – Lainzer Tiergarten, ktorá sa nachádza na západnom okraji mesta a vstup je zdarma? Na rozlohe 2 450 hektárov nájdete bohatú flóru i faunu, ktorá je pre toto podnebné pásmo prirodzená. Medzi zvieratami nechýbajú vtáky, obojživelníky, netopiere, diviaky, jelene, zubry, či muflóny. Pôvodne slúžila táto obora pre uspokojenie poľovníckej vášne cisárskej rodiny. V roku 1882 dal postaviť cisár Franz Jozef vilu Hermes ako darček pre svoju manželku Sissi. V súčasnosti sa tu konajú kultúrno-historické výstavy a podujatia. Deti do 19 rokov majú do vily vstup zdarma, dospelý zaplatí 7 €.

V lete Schönbrunn, v zime Hofburg

A keď sme už pri cisárovnej Sissi… Vedeli ste, že cisárska rodina využívala ako svoje letné sídlo Schönbrunn a ako zimné zasa Hofburg? Viedeň je mesto plné bohatej histórie a prenádherných palácov, ktoré ponúkajú mnohé atrakcie pre veľkých aj malých. Práve v Hofburgu na Michaelerkuppel nájdete Sissi múzeum, v ktorom sú vystavené osobné predmety patriace najobľúbenejšej rakúskej cisárovnej. Dievčatá a dámy isto zaujmú jej šaty, kozmetické prípravky, slnečníky či šperky. Okrem toho sú tu pre verejnosť prístupné kompletne zariadené apartmány Sissi a Franza Jozefa s krištáľovými lustrami českej značky Lobmeyr. K videniu je aj unikátna zbierka príborov a stolovacieho náčinia tzv. Silver Collection. Pravdou je, že mužov zrejme neuchváti, no dámy si prídu na svoje. Toto všetko, ale aj oveľa viac môžete objavovať vďaka pravidelnej linke Slovak Lines  na trase Bratislava-Viedeň so zastávkou na letisku Schwechat. Viac informácií nájdete na: www.viedenzaeuro.sk.

Zapojte sa do súťaže o desať lístkov a využite možnosť spoznať krásy Viedne.

Stačí, ak si nainštalujete mobilnú aplikáciu Slovak Lines (Android |
iOS) a odpoviete na súťažnú otázku uvedenú vo formulári, ktorý
odošlete. Do súťaže, prosím, uveďte rovnaký e-mail, s ktorým ste sa
zaregistrovali v mobilnej aplikácii Slovak Lines.Linky:
https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.slovaklines.app&hl=sk
https://itunes.apple.com/sk/app/slovak-lines/id1048096759?mt=8
Súťaž je ukončená od 23:59:59 05.10.2018. Môžete stále skúsiť štastie v iných súťažiach na našich stránkach iné súťaže na našej stránke
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.