Svet je otrasený, smúti za géniom smiechu Robinom Williamsom

Zomrel nezabudnuteľný komik Robin Williams
Zomrel nezabudnuteľný komik Robin Williams SITA/AP
reklama:

Nečakaná tragická smrť nezabudnuteľného komika otriasla mnohými známymi osobnosťami. Tu sú ich vyjadrenia.

Som úplne a totálne zničená. Čo viac môžem povedať?,” povedala herečka Pam Dawber, ktorá s Williamsom účinkovala v seriáli Mork & Mindy.

Robin bol búrkou komediálneho génia a náš smiech bol hromom, ktorý tú búrku udržiaval pri živote. Bol to kamarát a nedokážem uveriť, že už tu nie je,” uviedol filmár Steven Spielberg.

Videl som ho stáť na javisku medzi prvými a od tej doby sme priatelia. Je to veľmi smutný deň,” vyjadril sa komik Jay Leno, vo svojom vyhlásení.

Robin a ja sme boli dobrými priateľmi. Obaja sme trpeli rovnakou, málo známou chorobou – depresiou. Nikdy by som neočakával takýto koniec jeho života, a tiež nášho života s ním. Boh mu žehnaj a Boh žehnaj nám za jeho život. Nemôžem tomu uveriť, premohol ma smútok. Aký úžasný muž/chlapec a aký obrovský talent v najdôležitejšom umení každej doby – komédii! Miloval som ho,” povedal herec Chevy Chase.

Veľkosť Robinovho srdca, duše a talentu sa nedá popísať. Je to veľmi smutné. Spoznal som sa s ním, keď som mal trinásť rokov, a bol som jeho veľkým fanúšikom. Bol ku mne veľmi milý a bol milý ku každému fanúšikovi, s ktorým som ho kedy videl. A k ostatným hercom bol veľmi štedrý a úžasný. Každý sa vďaka nemu cítil výnimočný a rovnocenný, aj keď on bol tým géniom. Jeho srdce bolo obrovské a aj keď ste sa s ním nepoznali, on rozdával zo svojho ducha všetkým prostredníctvom svojej práce, takže sme ho cítili všetci. Jeho vplyv na svet bol veľmi pozitívny a pre ľudí spravil veľmi veľa dobrého,” napísal herec Ben Stiller na Twitteri.

Prečítajte si aj: Smutná správa: Robin Williams je mŕtvy! Zabila ho depresia?

Stratili sme jedného z najväčších hercov tejto generácie, ktorý bol inšpiráciou pre mnohých. Robin oplýval úchvatnou charizmou. Človek by uveril, že prišiel z nejakého nadpozemského sveta, lebo to, čo dokázal on, to už asi nikto nedokáže. On bol naozaj jedným z mála ľudí, ktorí sa zaslúžili titul “génia,” uviedol režisér Chris Columbus.

Som si úplne zdrvený. Robin bol národný poklad a krásna duša,” uviedol Glenn Close.

Nikdy som nepoznal milšieho, bystrejšieho a ohľaduplnejšieho človeka, než bol Robin. Robinova oddanosť ako umelca zlepšovať nám náladu a robiť nás šťastnými sa nedá porovnať s nikým iným. Miloval nás všetkých a my sme ho milovali tiež,” uviedol herec John Travolta.

Robin Williams bol letcom, džinom, opatrovateľkou, prezidentom, profesorom, Petrom Panom a všetkým medzi tým. Bol však jedinečný. Vstúpil do našich životov ako mimozemšťan, no nakoniec sa mu podarilo dotknúť každej časti ľudskej duše. Rozosmial nás, rozplakal nás. Veľkoryso poskytoval svoj nesmierny talent tým, ktorí to potrebovali najviac – od našich vojakov slúžiacich v zahraničí až po ľudí na našich vlastných uliciach, ktorých sme vytlačili na okraj spoločnosti. Rodina Obamovcov vyjadruje úprimnú sústrasť Robinovej rodine, jeho priateľom a všetkým, ktorí našli svoj hlas vďaka Robinovi Williamsovi,” uviedol v oficiálnom vyhlásení americký prezident Barack Obama.

Komedianti sú vždy kritici spoločnosti, ktorí maskujú svoj ​​hnev humorom. Udržiavať na tvári masku smiechu, aj keď je vám do plaču, vedie k depresii,” povedal herec Kamal Hassan.

Svet smúti za geniálnym hercom Robinom Williamsom

Fotoalbum k článku:

Informácie pochádzajú z webstránky www.thehindu.com.

12. augusta 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Dámska jazda