Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Geo 12.jpg
17. septembra 2017 Umenie od DamskaJazda.skPR/DJ Diskusia()

Svetová výstava „CREATIVE CREATURES“ už aj v Bratislave

Bratislava, 15. september 2017 – Talentovaný dobrodruh Martin Machaj zbieral podklady k projektu Creative Creatures už od roku 2009 a teraz sa rozhodol svoje diela vystaviť v priestoroch Zoya Gallery v Bratislave. Zbierka fotografií je unikátnou výpoveďou autorových zážitkov z jeho ciest, pričom poukazuje na kultúru rôznych, pre nás častokrát neznámych etník, na ich hodnoty a prístup k životu s cieľom tieto hodnoty zachovať, pokým ešte existujú v podobe, v akej ich poznáme dnes.

Projekt “Creative Creatures” dokumentuje tie najzvláštnejšie osudy ľudí z Brazílie a jej Amazonského pralesa, Angoly, Kene, Namíbie, Tanzánie, Botswany, Južného Sudánu, Ugandy, Indie, Číny, Etiópie, Indonézie, Papuy Novej Guiney a z iných exotických kútov sveta. Výstava je mimoriadne atraktívna nielen kvôli Machajovmu majstrovstvu, ale i kvôli myšlienke, ktorú so sebou prináša. V dnešnej modernej a hektickej dobe sa nám iné etniká môžu zdať nevyspelé a jednoduché, avšak pri dôslednejšom skúmaní si možno uvedomíme, že práve na ďalekých a odľahlých miestach na zemi možno nájsť čistejšie a úprimnejšie radosti.

Výstava má nielen umeleckú, ale i výpovednú hodnotu, keďže dáva do povedomia civilizácie, ktorým v dôsledku globalizačných vplyvov hrozí úplný zánik.

Pozvanka zoya 2.jpg

Trvanie výstavy: 15.9-30.10.2017

Miesto konania: ZOYA Gallery, Ventúrska 1, 811 01 Bratislava

www.zoyamuseum.sk

www.martinmachaj.com

Odporúčané články

Haute Couture made in Slovakia Rytmus o výstave Body the Exhibition: Neváhajte a príďte, treba mať rozhľad!

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Umenie

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...