Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Geo 12.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
17. septembra 2017 Umenie od DamskaJazda.skPR/DJ Diskusia()

Svetová výstava „CREATIVE CREATURES“ už aj v Bratislave

Bratislava, 15. september 2017 – Talentovaný dobrodruh Martin Machaj zbieral podklady k projektu Creative Creatures už od roku 2009 a teraz sa rozhodol svoje diela vystaviť v priestoroch Zoya Gallery v Bratislave. Zbierka fotografií je unikátnou výpoveďou autorových zážitkov z jeho ciest, pričom poukazuje na kultúru rôznych, pre nás častokrát neznámych etník, na ich hodnoty a prístup k životu s cieľom tieto hodnoty zachovať, pokým ešte existujú v podobe, v akej ich poznáme dnes.

Projekt “Creative Creatures” dokumentuje tie najzvláštnejšie osudy ľudí z Brazílie a jej Amazonského pralesa, Angoly, Kene, Namíbie, Tanzánie, Botswany, Južného Sudánu, Ugandy, Indie, Číny, Etiópie, Indonézie, Papuy Novej Guiney a z iných exotických kútov sveta. Výstava je mimoriadne atraktívna nielen kvôli Machajovmu majstrovstvu, ale i kvôli myšlienke, ktorú so sebou prináša. V dnešnej modernej a hektickej dobe sa nám iné etniká môžu zdať nevyspelé a jednoduché, avšak pri dôslednejšom skúmaní si možno uvedomíme, že práve na ďalekých a odľahlých miestach na zemi možno nájsť čistejšie a úprimnejšie radosti.

Výstava má nielen umeleckú, ale i výpovednú hodnotu, keďže dáva do povedomia civilizácie, ktorým v dôsledku globalizačných vplyvov hrozí úplný zánik.

Pozvanka zoya 2.jpg

Trvanie výstavy: 15.9-30.10.2017

Miesto konania: ZOYA Gallery, Ventúrska 1, 811 01 Bratislava

www.zoyamuseum.sk

www.martinmachaj.com

K téme

Nábrežie Dunaja ožíva: Café Propeller ponúka skvostný zážitok z interiéru a dobrého jedla či výstavu unikátneho fotografa Unikátna výstava diel Daniela Brogyányiho na Bratislavskom hrade. WellCome in my colorful life!

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.