Tai chi - Zdravie a duševný relax

Tai chi - Zdravie a duševný relax
thinkstockphoto.com

Staré čínske múdrosti dokážu pozitívne ovplyvňovať vaše zdravie, telo, aj ducha. Ponorte sa do Tai Chi cvičenia alebo meditácie a nájdete nový rozmer.

Tai chi je názov pochádzajúci z východných kultúr. Znamená cvičenie a meditáciu zároveň. Zakladateľom je taoistický mních Moy Lin-shin. Cviky sú prebraté z tradičného bojového umenia Tai Chi Chuan. Upravil ich do podoby zdravotne prospešných cvikov.

Cvičením Tai Chi posilňujete chrbticu a mnoho ďalších miest. Zároveň priaznivo vplýva na vnútorné orgány, uvoľňuje telo a pôsobí aj na duševnú pohodu.

Toto cvičenie však nie je niečo, čím sa len fyzicky zničíte (ako v telocvični). Tai Chi cvičenie učí harmónii tela a mysle, človeka a prírody, života ako takého. Ako takmer každé východné cvičenie, môžete v tom hľadať hlbší zmysel.

5 dôvodov, pre ktoré je ranné cvičenie najúčinnejšie

Cieľom je mať pokojnú myseľ, vnímať seba a svoje okolie, dosiahnuť harmonický stav, pocítiť energie, vnímať svoj dych, sledovať svoje myšlienky a nálady. Pravidelným cvičením dosiahnete to, že už sa nebudete musieť toľko sledovať, budete dokonale ovládať seba a svoje pohnútky, nálady.

Tai Chi zo zdravotného hľadiska dokáže priaznivo ovplyvniť vaše telo a aj vnútorné orgány, dokonca rieši aj zdravotné problémy. Cviky precvičujú a jemne masírujú vnútorné orgány, vďaka čomu sa zlepšuje ich činnosť (dýchanie, trávenie…).

U nás menej spomínaný energetický systém je z pohľadu východných múdrostí Tai Chi zdrojom života. Priechodnosť kanálov v tele a voľné prúdenie energií sa trénuje spolu s cvičením mysle a vnútorného tela. Podporuje dlhovekosť a ovplyvňuje životnú energiu.

Tak, ako má na fyzické zdravie vplyv pohyb tela, má na to duševné veľký vplyv pohyb mysle. Zastavte sa v tomto chaotickom svete a ponorte sa do prebádania svojho tela a ovládajte dokonale svoju myseľ a energie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom