Tajomstvo bozkov: Ako ich vnímajú muži a ako ženy?

muž, žena, pár, dvaja, zamilovaní, bozk, láska, sex, pery
shutterstock.com
reklama:

Kľúč k nášmu srdcu, intímne zblíženie pier, prvý a posledný prejav lásky. Bozk však znamená aj niečo viac.

Prvý bozk odhalí veľmi veľa. Tiež sa vám stalo, že prvé zblíženie pier buď vyvolalo ohromné iskrenie alebo úplne zabilo začínajúci románik? To preto, že bozk znamená niečo viac. Príťažlivosť vzniká nielen na základe vôní (feromónov), ale dôležitá je i výmena slín. Bozkom nádejného partnera doslova ochutnáme a podľa zloženia slín čo to o ňom zistíme.

Bozk odhalí fázu ovulačného cyklu

Muži využívajú bozkávanie na vyvolanie ženskej sexuálnej túžby. Nevedomky počas bozku dokážu prostredníctvom výmeny slín a úrovni estrogénu v nich určiť fázu ovulačného cyklu a tým ženinu plodnosť. Preto silnejšie pohlavie častejšie ako ženy skôr začne s „mokrejším“ francúzskym bozkom, pri ktorom zapoja i jazyk. V tomto smere predstavujú pery lákadlo. Tmavšie a väčšie evokujú mladosť, zdravie a narastajúcu túžbu, preto bývajú muži priťahovaní k ženám s prirodzene veľkými perami a nemajú problém mať sex bez bozkávania.

Prvý bozk – test, ktorým neprejde každý

Bozkávanie sa s novým partnerom uvoľňuje dopamín, ktorý podporuje romantickú lásku a zvyšuje hladinu oxytocínu. To spôsobuje zosilnenie vzájomného citu. Bozkom si teda doslova môžeme chlapa omotať okolo prstu. Navyše ženy takisto ako muži prostredníctvom bozkov hodnotia mužský zdravotný stav. Bozkávanie je tiež dobrým barometrom toho, či tvoríme šťastný pár a vycítime hrozbu možnej partnerskej krízy. Ženy dávajú prednosť stredne veľkým perám. Muži s hrubými a veľkými ústami totiž väčšinou vzbudzujú prílišnú ženskosť a slabosť.

16. decembra 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Nelly