Tajomstvo okolo smrti Joan Rivers sa konečne objasnilo

Americká moderátorka Joan Rivers zomrela vo veku 81 rokov
Joan Rivers SITA/AP
reklama:

Známa moderátorka, zabávačka a herečka skonala 4. septembra vo veku 81 rokov.

Príčinou smrti americkej moderátorky, zabávačky a herečky Joan Rivers bolo poškodenie mozgu v dôsledku nedostatku kyslíku. Vyplýva to z výsledkov pitvy, ktoré zverejnil súdny lekár. Ten ako presnú príčinu označil anoxickú encefalopatiu v dôsledku hypoxickej zástavy srdca, pričom zanedbanie lekárskych povinností neuviedol ako jednu z ďalších možných príčin.

Joan Rivers skonala 4. septembra vo veku 81 rokov. Stalo sa tak týždeň po tom, ako sa televíznej hviezde zastavilo srdce počas operácie hlasiviek na klinike Yorkville Endoscopy na newyorskom Manhattane, odkiaľ ju následne previezli do nemocnice Mount Sinai a uviedli do umelého spánku. K zástave srdca údajne došlo počas neoprávnenej biopsie hlasiviek, ktorú mal vykonať nemenovaný otorinolaryngológ bez jej predchádzajúceho súhlasu. Túto informáciu vyšetrovateľom poskytol nemenovaný zamestnanec kliniky. Vyšetrovatelia predpokladajú, že hlasivky počas biopsie opuchli, čím zamedzili prístupu kyslíku do pľúc, čo viedlo k zástave srdca.

Lekárom, ktorí operovali Joan Rivers, sa vyhrážajú smrťou

Fotoalbum k článku:

Joan Rivers, vlastným menom Joan Alexandra Molinsky, sa narodila 8. júna 1933 v New Yorku. V rokoch 1986 až 1987 sa podieľala na relácii The Late Show Starring Joan Rivers, neskôr moderovala The Joan Rivers Show (1989 – 1993), za ktorú získala v roku 1990 cenu Emmy. Objavila sa aj v snímkach Plavec (1968), Muppetovci dobývajú Manhattan (1984), Šesť vrážd stačí, mamička (1994), Goosed (1999) alebo Praktikantka (2000). Posledná rozlúčka s moderátorkou sa konala v nedeľu 7. septembra v newyorskom chráme Emanu-El.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

17. októbra 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA