Takmer osemdesiatnik Jan Saudek sa stal do tretice otcom

Jan Saudek
Jan Saudek SITA/Nina Bednáriková
reklama:

Známemu českému fotografovi porodila jeho manželka tretie dieťa. Pár prezradil aj meno.

Český fotograf Jan Saudek a jeho manželka, novinárka Pavla Hodková, privítali na svete tretieho spoločného potomka. “Josefína sa narodila v piatok a obe sme v poriadku,” uviedla pre portál iDNES.cz šťastná mamička.

Tridsaťštyriročná Hodková rodila v pražskom Podolí. Jej 79-ročný manžel vraj chcel byť pri pôrode, napokon to však nestihol. “Prišiel chvíľu potom. Bolo to rýchlejšie než on,” dodala novinárka, ktorá sa za Saudka vydala minulý rok v Číne, kde mal fotograf výstavu. Dvojica má spolu aj sedemročného syna Matěja a päťročnú dcéru Annu-Mariu. Na začiatku vzťahu prekonali dva potraty.

Jan Saudek je významným fotografom a predstaviteľom manierizmu. Je autorom inscenovaných fotografií, ktoré často koloruje. Najčastejším námetom sú preňho ženy kyprých tvarov. Pavla Hodková je jeho štvrtou manželkou. V minulosti sa raz rozviedol a dva razy ovdovel. S prvou ženou má dvoch synov – Samuela, ktorý žije s bývalou priateľkou fotografa Sárou, a Davida. S druhou ženou má dcéru Mariu. S Petrou Šupovou má syna Jindřicha. Saudek má ešte dcéru Karolínu. Jeho ďalší syn Lukáš spáchal samovraždu.

Informácie pochádzajú z webstránky idnes.cz a archívu agentúry SITA.

28. januára 2015

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA