The Great Red Dragon šokoval

Módna kolekcia Maroša Barana
N. Eggenhofer, N. Kárkíková a J. Bartoš
reklama:

MAROSBARAN predstavil svoju druhú autorskú fashion performance THE GREAT RED DRAGONV divadle elledanse bola v sobotu večer kaluž krvi, srdce rozseknuté napoly, následne zašité a znovu prestrihnuté.

Odohralo sa nezabudnuteľné vystúpenie, videoprojekcia plná metafor a kódov.

Kolekcia zložená zo 44 modelov, inšpirovaná maľbou Satana od anglického maliara a básnika Williama Blakea a šperky vytvorené z motorovej píly.

Projekt THE GREAT RED DRAGON nadväzoval na minuloročnú fashion performance Nevďačnosť

Pri príchode do priestorov divadla čakala návštevníkov záverečná scéna z performance NEVĎAČNOSŤ, ktorá projekt otvárala, spoločne s videozáznamom minuloročnej fashion performance, témou ktorej bola Vina.

Fotoalbum k článku:

Tohtoročná performance,v ktorej figurovala múza Maroša Barana – Denisa Ha spoločne Nikolou Skřekuckou, Karolom Malým, Viktóriou Bigošovou a Maricou Baranovič, sa niesla tému odpustenia.

Na Slovensku ojedinelý projekt, ktorý bol bol spojením performance, módy, videoartu a hudby preniesol človeka do sveta MAROSBARAN-a, kde sa symbol mieša s odevom a rev beštie s klavírnou melódiou. Fyzická emócia a ticho po búrke – aj to bol THE GREAT RED DRAGON.

Špeciálne pre projekt THE GREAT RED DRAGON vytvorila slovenská maliarka a ilustrátorka Rudá Sova monumentálnu maľbu (2×1,4x10m), ktorá je prístupná divákom divadla elledanse do konca mája.

THE GREAT RED DRAGON sa bude znovu uvádzať v júni 2014, pre viac info sledujte blog MAROSBARAN

7. mája 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Damskajazda.sk