Thomas Kretschmann si zahrá aj v ďalších Avengeroch

Thomas Kretschmann
Thomas Kretschmann SITA/AP
reklama:

Päťdesiatjedenročný herec si teda viackrát zopakuje úlohu zloducha Barona Struckera, ktorého po prvý raz stvárni v pripravovanom filme Avengers: Age of Ultron.

Nemecký herec Thomas Kretschmann si úlohu zloducha z pripravovaného pokračovania snímky Avengers: Pomstitelia (2012) s podtitulom Age of Ultron zopakuje aj v ďalších snímkach. Päťdesiatjedenročný rodák z Dessau o tom informoval v rozhovore pre denník B. Z. Berlin.

Mám zmluvu na viacero filmov, čo znamená, že sa neobjavím iba v druhej časti. Rátajú so mnou na dlhší čas. Detaily však zatiaľ neviem, lebo sú prísne tajné,“ vysvetlil.

Herca, ktorý stvárni Barona Struckera sa tiež spýtali, či je z nakrúcania blockbusteru nervózny.

Ó áno, bol som nervózny. Bol som príliš pripravený. Na scéne som šiel za Jossom Whedonom (režisér, pozn. SITA), ktorý je považovaný za génia, a povedal som mu: ‘Je to môj prvý deň, je to úžasné. Prosím, maj so mnou trpezlivosť, som trochu nervózny,’ “ prezradil.

Pokračovanie mimoriadne úspešných Avengerov dostalo pomenovanie po desaťdielnom komikse Age of Ultron z dielne Marvelu, ktorý vyšiel v roku 2013 v limitovanej edícii a sústreďuje sa na návrat zloducha Ultrona, ktorého stvárni James Spader. Vo filme Avengers: Age of Ultron si svoje úlohy zopakujú Robert Downey Jr. (Iron Man), Mark Ruffalo (Hulk), Chris Hemsworth (Thor), Chris Evans (Kapitán Amerika), Scarlett Johansson (Čierna vdova) či Jeremy Renner (Hawkeye). Zahrajú si v ňom aj Aaron Taylor-Johnson (Quicksilver) či Elizabeth Olsen (Scarlet Witch). Snímka by sa mala do kín dostať na prelome apríla a mája 2015.

Thomas Kretschmann sa do povedomia verejnosti zapísal najmä vďaka úlohám v snímkach Stalingrad (1993), Pianista (2002) a Pád Tretej ríše (2004). Okrem toho sa objavil tiež vo filmoch ako Kráľovná Margot (1994), Ponorka U-571 (2000), Blade 2 (2002), Hlava v oblakoch (2004), Resident Evil: Apokalypsa (2004), King Kong (2005), Expres smrti (2008), Valkýra (2008), Wanted (2008), Mladá Viktória (2009) či Resident Evil 5: Odveta (2012). Svoj hlas prepožičal Professorovi Z v animovanej snímke Autá 2 (2011).

Informácie pochádzajú z webstránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

3. marca 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA

Odvážne srdce

Odvazne srdce.jpg

BRATISLAVA 12. septembra 2017 (DJ/PR) – „Odvážne srdce je jedinečná kniha, ktorá nám ukazuje ako prepojenie meditatívnych myšlienok a cvičení s modernou … Čítať ďalej

Pod maskou

Pod maskou.jpg

BRATISLAVA 30. augusta 2017 (DJ/PR) – Čo sa stane, keď v ťažkej chvíli stretnete nesprávneho človeka? Nie zlého, neprávneho… V edícii … Čítať ďalej