Tieto myšlienky môžu za vaše intímne choroby!

Pohlavná choroba, intímne zdravie, žena, ochorenie, genitálny herpes
Shutterstock

Sila pozitívneho myslenia sa čoraz viac dostáva do nášho povedomia. Vplýva aj na naše intímne zdravie?

Prepojenie medzi pozitívnou mysľou a zdravým telom je nám mnohým známe. Už starovekí Gréci dávno vedeli, že ideál dokonalosti zvaný Kalokagatia nespočíva len vo vonkajšej telesnej schránke človeka. Sila myšlienky a pozitívneho myslenia sa čoraz viac dostáva do nášho povedomia. Možno sa niektorí z nás aj pozastavili nad zvláštnymi zhodami okolností či zázračnými uzdraveniami vďaka viere alebo autosugescii. Vplýva teda stav našej mysle na naše zdravie? Môže za niektoré intímne choroby práve zlá nálada?

12 happy tipov, s ktorými porazíte depresiu

Negatívne myšlienky sú spúšťačom intímnych ochorení?

Aj keď priamy súvis v niektorých prípadoch možno nenájdeme, isté spojenie určite existuje. Stav našej mysle silno vplýva na obranyschopnosť nášho organizmu. Veda objavila, že pri premýšľaní mozog vyrába látky zvané neuropeptidy, ktoré imunita prijíma i následne na ne reaguje. Odpoveď imunitného systému je teda závislá na myslení. Ďalej treba brať do úvahy tiež fakt, že na vzniku konkrétneho ochorenia sa spolupodieľa viacero faktorov.

Nie je zlá nálada ako zlá nálada

Ak pod zlou náladou myslíme stav dlhodobej depresie, je situácia celkom iná. Depresia samotná sa považuje za závažné ochorenie, ktoré vyvoláva mnoho ďalších zdravotných problémov. Medzi ne patria napríklad tráviace ťažkosti, búšenie srdca, závrate, nespavosť, únava, bolesti hlavy a chrbtice. Zvyšuje sa riziko srdcovo cievnych ochorení. V intímnej oblasti je to nezáujem o pohlavný styk, výrazný pokles libida.

Dobrou náladou proti rakovine prsníka či krčka maternice

Ak teda naše negatívne myšlienky dokážu oslabiť imunitu, sme náchylnejší k chorobám nielen rakovinového typu. Zápaly pošvy a časté výtoky môžu vyplývať z našej nespokojnosti so sebou samotnou či so životom celkovo. Pôvodcom zlej nálady býva mnohokrát stres, ktorý sa skrýva za viacerými zdravotnými problémami. Veľa závažných ochorení sa objaví v našich životoch práve v stresových existenčných obdobiach. Stojí za úvahu spomaliť dnešné rýchle tempo, lebo potom býva neskoro. Čo ak najnebezpečnejším nepriateľom organizmu nie sú mikróby, vírusy či baktérie, ale naše myšlienky a každodenné slová? Myslime teda pozitívne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom