Tieto speváčky to vedia najlepšie, zarábajú najviac

Beyoncé
Beyoncé SITA/AP
reklama:

Magazín Forbes zverejnil zoznam najlepšie zarábajúcich hudobníčok. Minuloročná víťazka sa už do prvej desiatky nedostala.

Najlepšie zarábajúcou hudobníčkou je podľa magazínu Forbes americká speváčka Beyoncé, ktorá v období od júna 2013 do júna 2014 zarobila 115 miliónov dolárov (v prepočte približne 91,9 milióna eur). Tridsaťtriročná niekdajšia členka skupiny Destiny’s Child, ktorej vlani patrila s 53 miliónmi dolárov štvrtá priečka, za to vďačí predovšetkým častému koncertovaniu. V spomínanom období absolvovala 95 vystúpení, pričom za každý koncert zinkasovala v priemere 2,4 milióna dolárov. Okrem toho mala príjmy aj z predaja jej ostatnej eponymnej štúdiovky, ktorú vydala vlani v decembri, a tiež z reklamných kontraktov.

Z tretieho na druhé miesto sa posunula Taylor Swift so 64 miliónmi dolárov (51,1 milióna eur), pre ktorú je to zatiaľ najlepšie umiestnenie v kariére. Ešte väčší posun zaznamenala Pink, ktorá sa vďaka 52 miliónom dolárov (41,5 milióna eur) dostala z vlaňajšej ôsmej priečky až na tretiu.

Prvú päťku uzatvárajú Rihanna so 48 miliónmi dolárov (38,3 milióna eur) a Katy Perry so 40 miliónmi dolárov (31,9 milióna eur). Madonna, ktorej vlani patrila prvá priečka, sa tento rok nedostala ani do prvej desiatky, zatiaľ čo Lady Gaga sa prepadla z druhého miesta na deviate. Do prvej desiatky sa nezmestili ani interpretky ako Alicia Keys, Nicki Minaj či Miranda Lambert.

Informácie pochádzajú z webstránky www.forbes.com.

Fotoalbum k článku:

Rebríček najlepšie zarábajúcich hudobníčok za uplynulých 12 mesiacov podľa magazínu Forbes:

1. Beyoncé – 115 miliónov dolárov

2. Taylor Swift – 64 miliónov dolárov

3. Pink – 52 miliónov dolárov

4. Rihanna – 48 miliónov dolárov

5. Katy Perry – 40 miliónov dolárov

6. Jennifer Lopez – 37 miliónov dolárov

7. Miley Cyrus – 36 miliónov dolárov

– Céline Dion – 36 miliónov dolárov

9. Lady Gaga – 33 miliónov dolárov

10. Britney Spears – 20 miliónov dolárov

5. novembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA