Timbalandovi sa nepáči film o Aaliyah

Timbaland
Timbaland SITA/AP
reklama:

Film o zosnulej americkej speváčke mal premiéru v sobotu.

Americký hip-hopový producent Timbaland sa kriticky vyjadril voči životopisnej snímke o zosnulej speváčke Aaliyah, ktorá mala premiéru v sobotu 15. novembra. Film s názvom Aaliyah: Princess of R&B nakrútila americká televízia Lifetime.

Štyridsaťdvaročný producent prostredníctvom služby Instagram zverejnil niekoľko videí a komentárov, v ktorých sa negatívne vyjadroval na adresu nového filmu. “Dúfam, že to nepozeráte. Televízia Lifetime znevažuje Aaliyah,” napísal rodák z Norfolku vo Virginii. “Myslím, že každý hudobník stvárnený v tomto filme by mal televíziu Lifetime žalovať za nevhodné obsadenie,” uviedol.

Snímku o speváčke kritizovali na sociálnych sieťach aj mnohí fanúšikovia a fanúšičky zosnulej interpretky. Mnohým sa nepáčilo, že televízia romantizovala speváčkin nelegálny vzťah so spevákom R. Kellym, ktorého si vzala ešte neplnoletá.

Proti nakrúteniu filmu boli aj samotní rodičia, ktorí nedovolili, aby sa v snímke objavila speváčkina hudba. Od projektu okrem toho počas produkcie odstúpila hlavná protagonistka, americká speváčka a herečka Zendaya. Aaliyah napokon stvárnila Alexandra Shipp.

Timbaland spolupracoval s množstvom interpretov ako napríklad Madonna, Katy Perry, Aaliyah, Missy Elliot, Jay Z či LL Cool J. Produkoval tiež album Justina Timberlakea s názvom FutureSex/LoveSounds (2006) či nahrávku Loose (2006) Nelly Furtado. Na konte má i vlastné štúdiovky Tim’s Bio: Life From Da Bassment (1998), Shock Value (2007) a Shock Value II (2009).

Informácie pochádzajú z webových stránok www.people.com a www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

17. novembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA