Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
deti, rodina, jeseň, listy, rodičia, hrať sa, otec, mama, syn, dcéra
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
shutterstock.com
18. septembra 2014 Deti a rodinaVýchova a škola od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Tipy, ako si užiť s deťmi babie leto

September je mesiac, kedy sa deti vracajú do školských lavíc a slnečných dní je stále menej a menej. Preto by bola škoda nevyužiť každý teplý deň naplno a nespestriť ho sebe aj deťom hravým programom plným záhradných hier.

Niekedy sa stáva, že príjemné počasie prekvapí a z daždivého rána sa vykľuje krásny deň. Plány sa za pochodu menia a hľadajú sa riešenia, ako nepremárniť nepredvídané počasie.

Tipy na strávenie babieho leta v záhrade

Počas babieho leta už väčšinou trávime čas inak ako relaxovaním na kúpaliskách, jazerách či iných vodných plochách. Stále je však možné naplánovať si deň v záhrade, či už grilovačkou s priateľmi alebo piknikom. Stretnutia spestrí rozvoniavajúce mäso z grilu, osviežujúce limonády či pohár vína a dobrá atmosféra. Tú možno docieliť aj tak, že priateľom a rodine pripravíte program plný zábavy. Vymyslieť kreatívne outdoorové aktivity však nie je vždy jednoduché, no s netradičnými záhradnými hrami nuda na grilovačkách nebude mať svoje miesto.

Človeče, nehnevaj sa vo veľkom

Hru Človeče, nehnevaj sa a jej pravidlá pozná hádam každé dieťa aj dospelý a je obľúbená vo všetkých vekových kategóriách. Táto hra však nemusí byť len stolová, na trhu je k dispozícii aj jej záhradná verzia. Človeče vo väčších rozmeroch je ako stvorené do exteriéru a výborne vyplní čas strávený s rodinou a priateľmi.

Hra vo fínskom štýle

Pri fínskych kolkoch zvaných Möllky nie je potrebná žiadna fyzická sila. Úspech v hre majú tí, ktorí sú presní v hádzaní, no veľa napomôže aj náhoda. Zábava vo fínskom štýle si vyžaduje len záhradu, park alebo trávnik, pár priateľov a súpravu kolkov.

Aktivity trochu inak

Celkom nová hra vyrábaná slovenským stolárom, ktorá výborne dopĺňa záhradné párty je Záhradná veža Aktivity. Hra je nielen zábavná, ale rozvíja aj taktiku hráčov. Pri Záhradnej veži Aktivity ide o premyslenie si každého ťahu. Základným pravidlom hry je postavenie najvyššej možnej veže, a to presúvaním jednotlivých hranolov. Hra je oživená symbolmi na dieloch, ktoré odkazujú na kartičky s vtipnými úlohami. Hráči takto musia síce premýšľať, ktorý hranol je pre nich najvýhodnejšie presúvať, no zároveň sa vďaka úlohám aj zabavia.

So záhradnými aktivitami si posledné letné dni možno užiť s deťmi, priateľmi a rodinou vcelku zábavným spôsobom.

Zdroj: Záhradné hry

K téme

Túžite mať šťastné dieťa? Spoznajte týchto 5 zásad 4 spôsoby, ako zlepšiť vzťah so svojim dieťaťom

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.