Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
maros baran
maros baran

TO BY SOM AJ JA SPRAVIL… A LEPŠIE!

Maroš Baran, študenti VŠVU a divadlo elledanse opäť predstavuje štvrtý ročník TO BY SOM AJ JA SPRAVIL… A LEPŠIE!

Maroš Baran je čerstvým bakalárom VŠVU, kde študoval Grafiku a Odevný design. Počas svojho štúdia absolvoval štúdijnú stáž v Holandsku (HKU, Utrecht) a pracovnú stáž v AF Vandevorst (Antverpy, Belgicko).

Od prvého roku na VŠVU organizuje projekty doma aj v zahraničí. Jeho práce boli prezentované v San Franciscu, Londýne, Tuzle, Viedni a v Brne. Je organizátorom štvorročného projektu TO BY SOM AJ JA SPRAVIL… A LEPŠIE!, ktorý spája produkciu študentov VŠVU s produkciou divadla elledanse a vytvára platformu pre prezentáciu mladým umelcom a designérom VŠVU na pôde divadla elledanse, s ktorým spolupracuje od roku 2010 na projektoch rôzneho zamerania.

Doteraz po sérii výstav v Bratislave, Košiciach, Prešove a Zborove zorganizoval dve autorské prehliadky – DISGRACE 2013 a THE GREAT RED DRAGON 2014, ktoré boli prezentované formou fashion performance.

Projekt THE GREAT RED DRAGON sa dočkal vďaka dobrému diváckemu ohlasu reprízy, ktorá sa uskutoční 15.6.2014.

 – The Great Red Dragon 2014
MAROSBARAN
Maroš Baran je priekopník formátu fashion performance na Slovensku – jeho projekty sú hybridnými eventmi, spájajúcimi performance, odevný design, videoart a sound design.

Po štúdiu na VŠVU sa v septembri 2014 presúva do Prahy, kde ide študovať Odevný design v ateliéri Liběny Rochovej na UMPRUM.

Najbližšie Maroš Baran predstaví 14.6.2014 spoločne so študentami VŠVU štvrtý ročník projektu TO BY SOM AJ JA SPRAVIL… A LEPŠIE! (divadelné predstavenie elledanse company+vernisáž študentov VŠVU+párty DJ RNGO) a 15.6.2014 znovu uvedie fashion performance THE GREAT RED DRAGON, ktorý nesie tému odpustenia.

MAROSBARAN

MAROSBARAN – The Great Red Dragon 2014

Odporúčané články

Lýdia Eckhardt predstavila novú kolekciu Jar/Leto 2014 Rok 2014 v znamení Draka podľa Maroša Barana

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Módne trendy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.
Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...