TO BY SOM AJ JA SPRAVIL… A LEPŠIE!

maros baran
maros baran
reklama:

Maroš Baran, študenti VŠVU a divadlo elledanse opäť predstavuje štvrtý ročník TO BY SOM AJ JA SPRAVIL… A LEPŠIE!

Maroš Baran je čerstvým bakalárom VŠVU, kde študoval Grafiku a Odevný design. Počas svojho štúdia absolvoval štúdijnú stáž v Holandsku (HKU, Utrecht) a pracovnú stáž v AF Vandevorst (Antverpy, Belgicko).

Od prvého roku na VŠVU organizuje projekty doma aj v zahraničí. Jeho práce boli prezentované v San Franciscu, Londýne, Tuzle, Viedni a v Brne. Je organizátorom štvorročného projektu TO BY SOM AJ JA SPRAVIL… A LEPŠIE!, ktorý spája produkciu študentov VŠVU s produkciou divadla elledanse a vytvára platformu pre prezentáciu mladým umelcom a designérom VŠVU na pôde divadla elledanse, s ktorým spolupracuje od roku 2010 na projektoch rôzneho zamerania.

Doteraz po sérii výstav v Bratislave, Košiciach, Prešove a Zborove zorganizoval dve autorské prehliadky – DISGRACE 2013 a THE GREAT RED DRAGON 2014, ktoré boli prezentované formou fashion performance.

Projekt THE GREAT RED DRAGON sa dočkal vďaka dobrému diváckemu ohlasu reprízy, ktorá sa uskutoční 15.6.2014.

 – The Great Red Dragon 2014
MAROSBARAN
Maroš Baran je priekopník formátu fashion performance na Slovensku – jeho projekty sú hybridnými eventmi, spájajúcimi performance, odevný design, videoart a sound design.

Po štúdiu na VŠVU sa v septembri 2014 presúva do Prahy, kde ide študovať Odevný design v ateliéri Liběny Rochovej na UMPRUM.

Najbližšie Maroš Baran predstaví 14.6.2014 spoločne so študentami VŠVU štvrtý ročník projektu TO BY SOM AJ JA SPRAVIL… A LEPŠIE! (divadelné predstavenie elledanse company+vernisáž študentov VŠVU+párty DJ RNGO) a 15.6.2014 znovu uvedie fashion performance THE GREAT RED DRAGON, ktorý nesie tému odpustenia.

MAROSBARAN

MAROSBARAN – The Great Red Dragon 2014

6. júna 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: DJ/PR

Estetika v odievaní

Screenshot_2017 09 13 15 40 40 1.png

Estetické cítenie je prameňom všetkého prekrásneho, veľkého a človek zbavený tohto citu stojí na úrovni nemej tváre“, definuje V.G. Belinskij. Estetika … Čítať ďalej