Top kolekcie londýnskeho fashion weeku

Burberry Prorsum na jeseň/zima 2014-15
Facebook/Burberry Prorsum
reklama:

Londýn i tentoraz dokázal, že zaslúžene zastáva svoje miesto medzi prestížnymi týždňami módy zvučných mien ako sú Paríž, New York a Miláno.

Burberry Prorsum

Zimné obdobie sa zvyčajne spája s tmavým oblečením. Podľa Burberry sa však koniec tohto roka bude niesť vo všetkých možných farbách, od pastelov po tlmené jesenné odtiene. Christopher Bailey premenil prehliadkové mólo a odevy na maliarske plátno, ktoré miesto pri mieste pokryl ručne maľovanými vzormi kvetov a geometrických tvarov, čím sa postaral o vskutku luxusné a unikátne modely. Neostal však len pri trenčkotoch, sukniach a šatách. Pomaľované boli aj všetky doplnky. Novou „it” kabelkou sa stáva väčšia taška do ruky nesúca meno Bloomsbury a novým „must-have” doplnkom pončo s iniciálami jeho majiteľky.

Fotoalbum k článku:

Erdem

Brokát, čipka, bohaté zdobenie. Rodený Kanaďan Erdem Moralioglu predstavil kolekciu, ktorá bola moderná a opulentná zároveň. Efektne v nej skombinoval klasické elementy s dramatickými siluetami, aby tak vytvoril rozmarné a zároveň sofistikované kreácie. Jeho návrhy nie sú o prehnanom sexepíle, nie sú šokujúce, sú jednoducho krásne a najmä bežne nositeľné. Erdem je perfekcionista s dôrazom na detail, ktorého práca hovorí sama za seba.

Fotoalbum k článku:

Vivienne Westwood

Obľúbená britská návrhárka stelesňujúca ostré protiklady odprezentovala kolekciu s nostalgickou referenciou na 50. roky, pričom sa v mnohom inšpirovala i značkou Dior. Modelky boli odeté do sexi šortiek, teplých maxikabátov, nohavicových a sukňových kostýmov a ich hlavy pokrývali striedavo šatky, okrúhle miniklobúčiky a cilindre. Nesmela chýbať tartanová kocka a záplava červenej. Napriek tomu, že išlo na jej pomery o celkom umiernenú kolekciu, predsa z nej bolo cítiť Westwoodovej vášeň roztáčať kolesá módneho priemyslu v protichodnom smere.

Fotoalbum k článku:

Mary Katrantzou

Za jesennými modelmi Katrantzou stála myšlienka vytvoriť kolekciu, ktorej inšpirácia a zameranie sa sústredili na symboliku, uniformitu a ich vizuálny vplyv na okolie. Pri pozornejšom skúmaní by sa dali na odevoch rozoznať rôzne znaky, znamenia, talizmany či záplaty, ktoré odpudzujú smolu. Tie boli šikovne zakomponované do unikátnych obrazcov a vzorov na šatách. Nepísaná kráľovná potlačí posunula latku opäť raz o niečo vyššie aj vďaka dômyselnej hre s rôznymi textúrami a asymetrickými strihmi.

Príspevok napísala popredná módna konzultantka Barbora Dudinská pôsobiaca v Toronte. Pôvodom Slovenka prostredníctvom reportáží približuje najvýznamnejšie spoločenské podujatia vo svete, súvisiace s módou a módnymi trendmi. Aktuálne novinky zo sveta módy prináša aj na jej oficiálnej webovej stránke www.barboradudinska.com.

28. februára 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Estetika v odievaní

Screenshot_2017 09 13 15 40 40 1.png

Estetické cítenie je prameňom všetkého prekrásneho, veľkého a človek zbavený tohto citu stojí na úrovni nemej tváre“, definuje V.G. Belinskij. Estetika … Čítať ďalej