Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Predvianočný stres, Vianoce, únava
13. decembra 2016 LifestyleVianoce od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Toto na Vianociach Slováci najviac nenávidia, tvrdí prieskum

Vianoce na Slovensku oslavuje 95 percent ľudí, no takmer polovici z nich (49 %) prekáža nasledovné.

Slovákom najviac na Vianociach prekáža komercializácia a materializmus, s ktorými sú vianočné sviatky spojené. Ľuďom sa príkria aj preplnené obchodné domy, o niečo viac mužom ako ženám. Vyplýva to z prieskumu agentúry GfK, ktorý realizovala v novembri na reprezentatívnej vzorke 1 000 respondentov vo veku od 15 do 79 rokov. Ako agentúru SITA informovala Katarína Lepiešová z marketingového a komunikačného oddelenia GfK, 36 percent opýtaných deklarovalo, že Vianoce nemajú radi najmä pre finančnú náročnosť, ktorú si vyžadujú. Jednej pätine ľudí prekáža predvianočný stres či skorá vianočná výzdoba. V tomto prípade sú nespokojné skôr ženy ako muži.

Najviac však ľudia na vianočných sviatkoch oceňujú voľný čas strávený s rodinou a priateľmi (77 % opýtaných), atmosféru Vianoc, piesne, TV program, ale aj jedlo a pitie. Na Vianoce sa tešia viac ženy ako muži, len na sviatočné jedlo a pitie sa viac tešia muži (55 % muži a 53 % ženy). Takmer polovica oslovených, teda 48 percent, sa teší z toho, že ľudia sú k sebe počas Vianoc milí a viac ako dve pätiny sa tešia najmä na darčeky.

Viac ako jedna tretina opýtaných považuje vianočné sviatky za náboženské, najmä ľudia z Prešovského kraja a ľudia žijúci v obciach s počtom do tisíc obyvateľov. Jedna tretina ľudí považuje Vianoce za náboženské aj kultúrno-spoločenské sviatky. Najmenšiu skupinu tvoria tí, pre ktorých sú Vianoce najmä kultúrno-spoločenskými sviatkami.

K téme

Takto vyzerajú Vianoce Márie Čírovej 5 vianočných koláčikov, bez ktorých by neboli Vianoce

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.