Toto zanechala Joan Rivers svojej dcére

Joan Rivers s dcérou Melissou
Joan Rivers s dcérou Melissou SITA/AP
reklama:

Známa moderátorka, zabávačka a herečka skonala 4. septembra vo veku 81 rokov.

Melissa Rivers zdedila po svojej matke, americkej moderátorke, zabávačke a herečke Joan Rivers, približne 75 miliónov dolárov (v prepočte zhruba 59 miliónov eur) a byt na newyorskom Manhattane v hodnote 35 miliónov dolárov (27,5 milióna eur). Časť moderátorkinho majetku by mal dostať aj jej 13-ročný vnuk Cooper.

Joan Rivers skonala 4. septembra vo veku 81 rokov. Stalo sa tak týždeň po tom, ako sa televíznej hviezde zastavilo srdce počas operácie hlasiviek na klinike Yorkville Endoscopy na newyorskom Manhattane, odkiaľ ju následne previezli do nemocnice Mount Sinai a uviedli do umelého spánku. K zástave srdca údajne došlo počas neoprávnenej biopsie hlasiviek, ktorú mal vykonať nemenovaný otorinolaryngológ bez jej predchádzajúceho súhlasu. Túto informáciu vyšetrovateľom poskytol nemenovaný zamestnanec kliniky. Vyšetrovatelia predpokladajú, že hlasivky počas biopsie opuchli, čím zamedzili prístupu kyslíku do pľúc, čo viedlo k zástave srdca. Súdny lekár na základe pitvy určil ako príčinu smrti poškodenie mozgu v dôsledku nedostatku kyslíku.

Tajomstvo okolo smrti Joan Rivers sa konečne objasnilo

Joan Rivers, vlastným menom Joan Alexandra Molinsky, sa narodila 8. júna 1933 v New Yorku. V rokoch 1986 až 1987 sa podieľala na relácii The Late Show Starring Joan Rivers, neskôr moderovala The Joan Rivers Show (1989 – 1993), za ktorú získala v roku 1990 cenu Emmy. Objavila sa aj v snímkach Plavec (1968), Muppetovci dobývajú Manhattan (1984), Šesť vrážd stačí, mamička (1994), Goosed (1999) alebo Praktikantka (2000). Posledná rozlúčka s moderátorkou sa konala v nedeľu 7. septembra v newyorskom chráme Emanu-El.

Informácie pochádzajú z webstránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

23. októbra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA