Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Smútok, trauma, samota, plač, žiaľ, nešťastie, žena
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
20. novembra 2017 LifestyleSex a vzťahy od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Trápi vás temné tajomstvo? Zveriť sa s ním partnerovi alebo nie?

Je to smutná skutočnosť v živote: Zlé veci sa môžu stať aj dobrým ľuďom.

Zažili ste niečo hrozné v detstve, alebo ste urobili niečo, čo veľmi ľutujete? Takéto tajomstvo zanecháva rany hlboko na duši a dokáže nás sprevádzať po celý život. Či už ste dostali pomoc, ktorú potrebujete, aby ste sa vysporiadali s traumou alebo chcete, aby vám niekto pomohol preniesť sa cez ňu, v živote sa ocitnete pred rozhodnutím povedať o tom svojim blízkym. Rozhodnutia, ktorého sa každý z nás bojí. Hanba, pocity viny a strach pred odsúdením. Pocity, ktoré vás budú určite sprevádzať, ak sa rozhodnete prezradiť toto desivé tajomstvo svojmu partnerovi. „Je dôležité, aby ste povedali svojmu dlhoročnému partnerovi aj svoje temné zážitky z minulosti,“ hovorí rodinný terapeut Lesli Doares. „Toto skrývané tajomstvo sa totiž môže neskôr podieľať na narušení vzájomného vzťahu,“ dodáva.

Minulosť či už si to uvedomujete alebo nie, ovplyvňuje vaše konanie a vytvára vašu osobnosť. Potláčaná ťarcha sa dokonca po čase môže odzrkadliť aj na vašom zdraví. „Ak o tomto tajomstve vie ešte niekto iný okrem vášho partnera, je to o dôvod naviac, aby ste mu to povedali. Je len otázkou času, že sa to dozvie z iných úst ako vašich, čo celú situáciu len skomplikuje,“ hovorí odborník. „Vaša minulosť je vašou súčasťou. Nemôžete chcieť, aby vás niekto prijal, ak neprijme vašu budúcnosť,“ upozorňuje.

Poznáte tajomstvo, ktoré v sebe skrýva jedlo?

Akým spôsobom tajomstvo prezradiť? Najlepší a zároveň najťažší spôsob, ako mu odkryť temnú stránku z vašej minulosti je rozhovor z očí do očí. Potom je potrebné dať partnerovi čas, aby informácie spracoval. Netlačte naň a nezúfajte, ak jeho reakcie nebudú podľa vašich očakávaní. Všetko potrebuje svoj čas.

K téme

Prečo sa muži odcudzujú ženám? Čím nižšie sa dostanete, tým vyššie zas vyletíte hore, tvrdí herečka Tatiana Vilhelmová

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.