Trápia vás prvé šedivé vlasy? Poradíme vám,ako sa ich zbaviť

Trápia vás prvé šediny?
thinkstock.com
reklama:

Ak sa objavili sa na vašich vlasoch prvé šediny, nemusí to hneď znamenať, že ste stará. A čo s tým? Žiadny problém!

Ženy sa ťažko vyrovnávajú s faktom, že starneme. Vznik prvých vrások, následky gravitácie, či šedivé vlasy sú pre nás hrôzostrašnou predstavou. Či už máte dvadsaťpäť alebo štyridsať, je to individuálne, kedy sa prvé sivé vlasy objavia.

Prvá pomoc pri šedinách je samozrejme, farba na vlasy. Ešteže existujú!

Nikdy si vlásky netrhajte. Pokiaľ nejde o jeden, ale viac vlasov, mohli by ste natrvalo poškodiť vlasový folikul, čo môže mať za následok to, že už vlas nenarastie.

Chcete “prejsť” na blond vlasy?

Vlasy prirodzene vekom strácajú pigment, mazové žľazy sa časom začnú zmenšovať, čiže sú vlasy suchšie a vplýva to aj na ich farbu. Existujúca vlasová kozmetika obsahuje aj fantastické hydratačné oleje, produkty na baze keratínu, ktoré sú neodlúčiteľnou súčasťou starostlivosti o vlasy, najmä vo vyššom veku.

Ideálnym riešením je pri prirodzených vlasoch vyskúšať melírovaný typ farbenia vlasov. Keď budú aj šediny pribúdať, pri blond prameňoch, ktoré sú nepravidelne vložené medzi hnedé, sa stratia.

Pre ostatné dámy, aj pánov je tu možnosť použitia špeciálnych sprejov, ktoré môžete využiť len na vybrané pramienky vlasov. Prípadne rovno použite farbu alebo farbiaci šampón na celé vlasy.

Všetko je to o vašom postoji. Jeden – dva šedivé vlasy nič neznamenajú. Je to geneticky podložené, preto sa môžu objaviť v rôznom veku. Niekto šediny považuje za sexy, takže názory sú rôzne. Postup by ste mali zvoliť taký, aby ste sa cítili dobre. Ak to pre vás nič neznamená, skrátka si len tie šediny nevšímajte.

17. decembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod