Trend týždňa: 60’s vibe

Trend týždňa: 60's vibe
Dámska jazda
reklama:

Táto zima bude hravá, farebná a výrazná. Rozžiarte svoj deň neprehliadnuteľnými retro šatami v štýle 60. rokov a zabáva môže začať.

SITA/AP
Valentino, Gucci, Carven, Saint Laurent, Tom Ford i Christopher Kane zalovili túto sezónu v módnych archívoch, aby svojim kúskom dodali neprekonateľnú atmosféru a energiu 60. rokov minulého storočia. Tie sa do histórie navždy zapísali ako časy, keď muži mohli začať obdivovať ženské nohy v krátkych minisukniach, ale i roky divokých vzorov, farieb a potlačí a výrazných doplnkov.

Tento rok sa retro prvky infiltrovali do mnohých módnych kolekcií, niekde v podobe chutných minišiat, inde dali retro nádych športovým kúskom v móde na bežný deň. Taliansky módny dom Valentino sa inšpiroval pop-artom a umením 60. a 70. rokov a do svojej kolekcie priniesol farbu, vzory a klasické retro strihy. Na rozdiel od graficky výrazného Valentina stavil Gucci skôr na retro strihy, púdrové odtiene a výrazné doplnky. Retro šaty s výraznými gombíkmi dopĺňali malé kabelky a vysoké kožené čižmy po kolená.

Pre francúzsku značku Saint Laurent boli inšpiráciou skôr dievčenské retro uniformy – na ich prehliadke na jeseň/zimu 2014-2015 hviezdili dvojradové kabáty, goliere s mašľami a krátke sukne, večernú „uniformu“ v podobe „áčkových“ šiat však dopĺňali i lesklé flitre a aplikácie. Retro siluety, vzory a materiály hrali významnú úlohu i v kolekciách módnych domov Christopher Kane, Carolina Herrera či Miu Miu.

Fotoalbum k článku:

18. septembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Estetika v odievaní

Screenshot_2017 09 13 15 40 40 1.png

Estetické cítenie je prameňom všetkého prekrásneho, veľkého a človek zbavený tohto citu stojí na úrovni nemej tváre“, definuje V.G. Belinskij. Estetika … Čítať ďalej