Trend týždňa: Farebná revolúcia

Trend týždňa: Farebná revolúcia
Dámska jazda
reklama:

November 1989 nám priniesol slobodu a omnoho farebnejší život. Pripomeňme si Nežnú revolúciu veselými farbami, ktoré vystriedali šedé roky socializmu.

SITA/AP
Keď si spomíname na obdobie spred roka ’89, zvyčajne to nebýva vo veľkom farebnom rozlíšení. Ulice i budovy boli šedé, autá mali len niekoľko vybraných farieb a v obchode sa väčšina ľudí musela uspokojiť s takým oblečením, aké bolo práve k dispozícii. Dnes už nič z toho neplatí a my sme radi, že si slobodu môžeme užívať okrem cestovania, študovania či vyjadrovania i v móde.

Zima je tradične sezóna tmavších, dramatickejších farieb a celkovo nudnejšej farebnej palety. O to viac každého prekvapí, ak nudnú novembrovú šedú rozžiarite zaujímavým kúskom v pestrých farbách. Či už si vyberiete veselý kabát alebo farebné vzorované šaty, veselý kúsok vám vyčarí úsmev na tvári za každého počasia.

Ani v obchodoch nenájdete nedostatok farebného tovaru. Módne reťazce sa vybrali v stopách svetových dizajnérov a pripravili si zásoby pestrofarebných kabátov, kabeliek, sukní, šiat i nohavíc. Aj ten najjednoduchší outfit rozžiari pestrý pletený sveter či minimalistický kabát s dobrým strihom v netradičnej žltej, zelenej, ružovej či červenej farbe.

Chladné dni si môžete spríjemniť i zaujímavými vzormi na sukni či šatách. Dolce & Gabbana, Oscar de la Renta či Roberto Cavalli stavili túto jeseň na florálne motívy či zvieratká (Dolce & Gabbana), Burberry Prorsum využila kvety a umenie, značka Marc by Marc Jacobs sa zas pohrala s károm i s logami či grafitmi.

Ak to s pestrými farbami v zime nechcete preháňať, zneutralizujte ich účinok šedou, čiernou či púdrovou farbou. Pre osvieženie neutrálneho outfitu môžete zaexperimentovať s oranžovou, červenou či modrou kabelkou, farebným šálom či štýlovým klobúkom. Možnosti sú dnes totiž naozaj nekonečné.

Fotoalbum k článku:

20. novembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Estetika v odievaní

Screenshot_2017 09 13 15 40 40 1.png

Estetické cítenie je prameňom všetkého prekrásneho, veľkého a človek zbavený tohto citu stojí na úrovni nemej tváre“, definuje V.G. Belinskij. Estetika … Čítať ďalej