Trend týždňa: Kamarát do dažďa

Trend týždňa: Kamarát do dažďa
Dámska jazda
reklama:

Leto sa s nami lúči náhlymi búrkami i jemnými prehánkami, a tak je najvyšší čas vytiahnuť módne zbrane proti dažďu. Praktická vetrovka bola tento rok povýšená z ulíc a hôr na prehliadkové móla a police luxusných obchodov.

SITA/AP
Briti to s upršaným počasím vedia zrejme najlepšie. Nie náhodou pochádza ikonický trenčkot práve odtiaľ. O praktické plášte či bundy v netradičnom spojení s vysokými opätkami či elegantnými sukňami na prehliadkových mólach v Londýne, ale i v iných častiach sveta nebola núdza. Svetoví návrhári nás dôkladne pripravili do každého počasia. Stella McCartney poistila svoje modelky v elegantných kompletoch sukňa + košeľa športovými plášťami a nízkymi topánkami. Ďalší z londýnskych dizajnérov, Christopher Kane, zas vo svojich modeloch použil vodeodolné materiály na plášťoch, vetrovkách, sukniach i šatách.

Akousi „kráľovnou“ medzi značkami pripravenými do každého počasia je už tradične britská Burberry. Tá prináša svojim klasickým bundám a kabátom každý rok novú a modernejšiu podobu. Túto jeseň môžete v portfóliu Burberry Brit nájsť štýlové plášte a kabáty v klasických strihoch s novými materiálmi a detailami.

Jedným z najväčších prekvapení jesenných kolekcií však bola talianska mladšia sestra Prady – Miu Miu. Tá svoje sukne a šaty doplnila športovými vetrovkami a bundami akoby ukradnutými zo športového obchodu za rohom. Jej pastelové mladistvé modely pôsobili pripravené na „školský výlet“ pre dospelých – bundy a ruksaky totiž dopĺňali chutné lodičky a sandále na opätkoch. Nepremokavé materiály však nezostali len na bundách. Miu Miu ich originálne použila i na športovo pôsobiace minisukne či šaty, ktoré vytvárajú dokonalý kontrast s elegantnými doplnkami či jemnými blúzkami.

Po spomienkach na detstvo v kolekcii Miu Miu bola kolekcia Acne omnoho „dospeláckejšia“ a triezvejšia, ani tam však vetrovky, kapucne a bundy nezostali „na osoh“. Dizajnéri Acne im dali väčší priestor – doslova, v nadrozmerných modeloch s veľkými taškami a voľnými sukňami.

Ak ste svoje staré farbné vetrovky odložili do krabice a vložili hlboko na dno skrine s vedomím, že sa už určite nikdy nevratia do módy, teraz je ten správny čas vytiahnuť ich späť na svetlo sveta. Na zips, zapínanie či kapucňou a vreckom v prednej časti, vetrovky budú onedlho na každom kroku. Farebné, tmavé i vzorované, túto sezónu plnohodnotne dopĺňajú kabáty, trenčkoty i saká. Nebojte sa experimentovať s kontrastnými kombináciami a pokojne si ich oblečte k elegantným šatám či romantickej sukni.

Fotoalbum k článku:

11. septembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Estetika v odievaní

Screenshot_2017 09 13 15 40 40 1.png

Estetické cítenie je prameňom všetkého prekrásneho, veľkého a človek zbavený tohto citu stojí na úrovni nemej tváre“, definuje V.G. Belinskij. Estetika … Čítať ďalej