Trend týždňa: Winter Florals

Trend týždňa: Winter Florals
Dámska jazda
reklama:

Kto hovorí, že kvety k zime nepatria? Pozrite sa na tieto neodolateľné kvetinové kúsky a aj vy určite zmeníte názor.

Dolce&Gabbana na jeseň/zimu 2014-15
Dolce&Gabbana/Facebook
Kvetinové potlače sú nesmrteľným trendom, ktorý sa do našich šatníkov vracia asi každú sezónu. Jar a leto prinášajú pestré rozkvitnuté čerešne, tulipány či pivónie, zima zas znamená sýtejšie a tmavšie farby a rafinované vzory.

Nízka teplota na teplomeri vás od žensky pôsobiacich, elegantných florálnych motívov vôbec nemusí odradiť. Nájdete ich na šatách a jemných blúzkach, ale i na sukniach či nohaviciach, takže sa nemusíte vzdávať svojho komfortu. Kvetinové nohavice so zaujímavým motívom či netradičným materiálom môžu byť zároveň výbornou alternatívou ku klasickým džínsom či obyčajným čiernym nohaviciam, ktoré často tvoria našu každodennú pracovnú „uniformu“. Kvetinové potlače sú dobrou voľbou do práce, do divadla i na svadbu. V závislosti od materiálov a spracovania môžu pôsobiť menej či viac formálne, ich veľká diverzita však zaručuje, že sa hodia zrejme každému typu postavy či šatníka.

Kvety na oblečení môžu byť romantické, dramatické, nežné, ale i rockové. Florálna sukňa v spojení s koženou bundou a vybíjanými topánkami môže pôsobiť ako orignálny zjemňujúci prvok „drsného“ outfitu, rovnako však ozvláštni každý jednoduchý look v spojení so základnými kúskami.

Florálne motívy sa aj v tohtoročných jesenných kolekciách objavili v hojnom počte, a to tak na mólach svetových dizajnérov ako v dostupnejších módnych reťazcoch. Dizajnéri značky Valentino už klasicky využili romantické kvety na svojich šatách, pričom sa pohrali i s 3D aplikáciami a transparentnými materiálmi. Britská Burberry zas využila umeleckejšie pôsobiace kvety na šáloch či kabátoch. Kvetinové motívy na svojich modeloch využila i talianska dvojica Dolce & Gabbana, Elie Saab, Roberto Cavalli či Erdem.

13. novembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Estetika v odievaní

Screenshot_2017 09 13 15 40 40 1.png

Estetické cítenie je prameňom všetkého prekrásneho, veľkého a človek zbavený tohto citu stojí na úrovni nemej tváre“, definuje V.G. Belinskij. Estetika … Čítať ďalej