Trendy klobúky, ktoré vás ochránia pred slniečkom

Trendy klobúky
shutterstock.com
reklama:

Či ideme na párty, do práce alebo len na pláž, chceme vždy vyzerať upravene a krásne. Klobúk je veľmi univerzálny doplnok a túto sezónu ho nájdete naozaj všade.

Júnové horúce dni nás vyhnali k vodám, z čoho sa väčšina žien veľmi teší. Musíme myslieť na dodržiavanie pitného režimu, aby telo fungovalo správnym spôsobom.

Rovnako si však treba chrániť hlavu pred úpalom, ktorý hrozí z vysokých teplôt. Skvelým pomocníkom je klobúk. Okrem toho, že plní dôležitú funkciu, predstavuje tiež úžasný doplnok v móde. Obchody ladia s plážovou módnou tématikou a rovnako ako slnečné okuliare, k pláži neodmysliteľne patrí aj klobúk. Momentálne nájdeme viaceré varianty tohto doplnku a každá si príde na svoje.

Plážový klobúk

Tento krásny kúsok sa vyznačuje tým, že jeho obvod je dosť veľký a cielene nie je spevnený, aby sa krásne dookola vlnil. Jednoduché farby alebo vzorované klobúčiky sú vhodné nielen na pláž, ale aj na bežné nosenie. Podľa prevedenia a materiálu, z ktorého je vyrobený, môže pôsobiť aj veľmi elegantne, preto ho viete kombinovať aj so šatami. Bývajú plátené, slamené, pletené dokrásnych vzorov redšie aj nahusto. Ak chcete zažiariť na pláži, určite siahnite po tomto “krásavcovi”.

Trendy klobúky
shutterstock.com

Unisex klobúk

Tento klobúk pozná väčšina z nás. Je univerzálny a rovnako dobre vyzerá na žene, ako aj na mužovi. Ešte asi desať rokov dozadu prišla klobúková móda tohto typu a veľmi dobre ju prezentoval Justin Timberlake. Neskôr sa preniesol aj do ženského prevedenia. Stále patrí medzi štýlové doplnky a nie je ho treba ani meniť, pretože má výborný tvar.

Čiernobiela spôsobuje módne šialenstvo

“Slameniak”

Typický slamený širák vidieckeho štýlu, ktorý poznáme už od detstva, je stále skvelou inšpiráciou pre kreatívcov z módneho priemyslu. Tento klobúčik má najtypickejšiu slamenú, najlepšie nefarbenú naturálnu podobu. Jeho obvod je stredne veľký i pevný. Často býva na temene hlavy cielene jemne po bokoch vtlačený dovnútra. Takýto kúsok sa kombinuje k ležérnemu štýlu a má svoj špecifický fanklub.

Pletený čepček

Je z detstva obľúbený pre jemné tkaniny, z ktorých je vyrobený. Upletený klobúk s krátkym obvodom, jemne prehnutý nahor. Býva ľahučký a výborne pasuje k plavkám. Ideálny spoločník na pláž aj do vody, keďže nezavadzia jeho rozmer.

Ktorý si vyberiete?

Fotoalbum k článku:

11. júna 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod