Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Allan Mikušek
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Archív Allan Mikušek
15. januára 2018 ŠoubizRozhovory od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Tri otázky pre Allana Mikušeka: Mal som hlavu až príliš pri zemi

Slovenský country spevák oslavuje 50-tku. Čo považuje za svoj životný úspech a naopak neúspech?

Allan Mikušek

Slovenský country spevák, textár, muzikant

Pripravujete megakoncert, ktorý bude oslavou dvoch životných jubileí. Na čo všetko sa môžu fanúšikovia tešiť?

Na úžasných hostí. Ja si myslím, že aj na výbornú zábavu, pretože pesničky, ktoré tam odznejú, najmä piesne mojich hostí, patria medzi hity. Sú to všetko úžasní muzikanti, ktorí sa radia medzi najväčšie české a slovenské hviezdy a v prvom rade sú to moji priatelia. Bude to trojhodinový koncert s prestávkou, aby si ľudia vedeli aj oddýchnuť. Myslím si, že sa budú baviť. Dúfam, že minimálne tak ako my na javisku.

Obrazok1.jpg

Oslava 50tky je pre väčšinu z nás čas na bilancovanie. Čo vy považujete za svoj najväčší úspech?

Tých úspechov alebo splnených snov je viacero. Napríklad, keď si ma v roku 1997 Johnny Cash vybral ako predkapelu v Paláci kultúry v Prahe, tak to bolo úžasné. Akurát ma mrzí, že som sa s ním nestretol. Ďalšou úžasnou vecou bolo, že som sa spoznal s Vašom Patejdlom. Nebyť Vaša, tak neviem ako by dopadla moja kariéra. Kam by išla a akým smerom, pretože Vašo aj s Jožkom Krajčovičom mal nahrávacie štúdio, kde som natáčal takmer všetky albumy. To bol prakticky môj druhý domov. Tam som aj spával a býval, keď sme pracovali samozrejme.

S Vašom sme pozažívali mnoho skvelých vecí a veľa som sa od neho naučil, pretože je to jeden úžasný chlap a výborný muzikant. Ja ho beriem ako môjho staršieho brata. Aj keď sa v tejto dobe menej vidíme, občas si nájdeme čas stretnúť sa alebo si zavolať.  Vždy sa radi vidíme. Aspoň ja jeho určite, takže dúfam, že aj on mňa. (smiech) S Michalom Davidom sa poznáme takisto roky.  Musím spomenúť aj stretnutie a kamarátstvom s Michalom Tučným. Všetci tí moji hostia sú moji priatelia. Nechcem povedať , že boli vybratí, lebo sa mi to slovo nepáči. Ale  ak by som tam chcel mať naozaj všetkých, potom by ten koncert trval namiesto troch hodín možno štyri dni.

Čo považujete naopak za najväčšie zlyhanie alebo chybu v živote?

Chýb som narobil veľa ako každý. Zažil som napríklad obdobia, keď som nemohol tvoriť texty. Mal som hlavu až príliš pri zemi a nejako som sa nevedel odraziť k tým oblakom a „umelecky“ rozmýšľať či žiť. Mnohé situácie by som dnes tiež riešil inak. Ale napriek tomu, že nie som veriaci, tak to beriem tak, že nič nie je náhodou. Všetko sa deje kvôli niečomu. Všetko má nejaký zmysel. Keby sme sa všetci mohli vrátiť do minulosti a prerábať tie veci, tak by sme boli síce niekde inde, ale si myslím, že by nás zase trápili iné problémy. Vždy sa niečo nájde, na čo si povieme, že prečo som to nespravil tak a nie onak. Niekedy sa stalo, že som tú hlavu mal až 

K téme

Ples v opere: Pozrite si najväčšie módne katastrofy za posledné roky Šťastný Thomas Puskailer: Narodil sa nám najväčší zázrak!

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.