Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
057 1.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Archív MP
15. decembra 2017 LifestyleTri otázky pre... od Milota MezeiováSITA Diskusia()

Tri otázky pre Martina Patoprstého, zakladateľa OZ Ružinov Pozitív: Aktivity pre mamičky s deťmi sú taká naša povinná jazda

Jeden zo zakladateľov neziskovej organizácie, ktorá nezištne pomáha už od roku 2014 nám prezradil, ako to vlastne funguje.

Martin Patoprstý

Zakladateľ Občianskeho združenia Ružinov Pozitív a poslanec Mestskej časti Ružinov

Prezraďte nám zážitok, ktorý vo vás najviac zarezonoval v súvislosti s činnosťou Občianskeho združenia Ružinov Pozitív a utvrdil vás v tom, že idete správnou cestou.

Tých zážitkov je veľmi veľa a vlastne každá naša akcia a iniciatíva je hnací motor do ďalšej činnosti. Ťažko vybrať, pretože akcie nie sú porovnateľné. Dobrý pocit je z toho, keď sa vďaka nášmu Rodinnému trhu Ružinovčanov vždy pomôže konkrétnej rodine v núdzi (naposledy sa vyzbieralo vyše 2 500 €) a rovnako dobrý pocit je, napr. aj pri Ružinovskom pikniku, keď vidíte na lúke cca 200 ľudí piknikovať a zabávať sa alebo vyčistené lokality od smetí po našich brigádach. Samozrejme tie sociálne aktivity človeka viac emočne zoberú. Napríklad pri zbere školských pomôcok pre sociálne slabšie rodiny, kde bolo vidno úprimnú radosť a vďaku z toho, že ste niekomu priniesli pre nás také bežné veci ako plne vybavený peračník a iné školské potreby. A pritom si žijeme vo svete, kde každý rok naše deti potrebujú novú aktovku, lebo mimoni, angry birds či spiderman už tento rok nie sú in…

Do brigad doplnit2.jpg
Archív MP

Vaše aktivity sa týkajú väčšinou mamičiek s deťmi. Chystáte niečo len pre ženy?

Aktivity pre mamičky (ale aj pre oteckov) s deťmi sú taká naša povinná jazda, pretože sám mám dve malé deti a mnoho našich spolupracovníkov detto, čiže veľakrát spojíme príjemne s užitočným a máme na víkend program aj pre naše deti. Tak vlastne aj tieto aktivity vznikli, že sme si robili ako partia program pre deti a začali sa ku nám pridávať cudzí ľudia.

19366374_1237118249743482_9000120953665137948_n.jpg
Archív MP
19275170_1237118726410101_1938025264974958171_n.jpg
Archív MP

Čisto akcia len pre ženy je výborný nápad a budeme sa tomu intenzívne venovať. Kľudne nám môžu dámy posielať tipy na akciu. Len čo na to povedia naše manželky? 🙂

Ako vyzerajú Vianoce u vás? A čo je pre vás najväčší dar? 

Úplne tradične v duchu najbližšej rodiny, čiže manželka a deti. Ja s deťmi leňošíme a manželka sa stresuje, ako v každej rodine 🙂 Pri štedrovečernom stole sa pomodlíme, poďakujeme za ďalší krásny rok a na stole nemôžu chýbať oblátky, kapustnica a samozrejme ryba. No a potom už sa ide na vec a deti rozbaľujú darčeky. Prvý sviatok návšteva jedných starých rodičov, o deň druhých, čiže Vianoce u nás trvajú tri dni.

23231602_1367152016740104_5652228916969924710_n.jpg
Archív MP

Za najväčší dar považujem jednoznačne zdravie. Zdravie našich dvoch detí a celej rodiny. Pretože človek si jeho reálnu hodnotu uvedomí, až keď ho stratí.

Uvítali by ste akcie určené iba ženám? Návrhy môžete uviesť v komentároch pod článkom, ďakujeme.

Už nemôžete hlasovať v tejto ankete. Anketa bola ukončená.

K téme

Blogerka a spisovateľka Gréta Fábryová: Písanie je tou najlepšou formou psychoterapie Slovenská pesničkárka Mirka Miškechová: Ľudia to na Slovensku majú ťažké

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.