Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Andrea Coddington vydala novú knihu
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj foto: AC
5. novembra 2018 LifestyleTri otázky pre... od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Tri otázky pre spisovateľku Andreu Coddington: Každý ľudský osud by v zásade vydal na knihu

Autorke bestsellerov zo života Andrei Coddington po troch rokoch vychádza nová kniha Dedičný hriech. Príbeh, ktorý nebudete vedieť pustiť z rúk, kým ho nedočítate je opäť inšpirovaný skutočnosťou, ktorých je Andrea ozajstnou majsterkou. Dokázala to už bestsellermi Mal to byť pekný život, Židovka, Cudzia krv, či Jozef Bednárik.

O čom je Tvoja nová kniha a kde si čerpala námet?

Dedičný hriech je o mladej žene z Bratislavy, ktorá stretne svoju osudovú lásku na potulkách Talianskom. Matej je úplne iný ako chlapci, ktorých poznala dovtedy, ich láska je okamžitá a intenzívna. Vzťah, do ktorého sa hlavní hrdinovia vrhnú bez hlavy a rezervy, odhaľuje komplikované väzby medzi Dorotou a jej rozvedenou mamou, direktívnou, ale láskavou babkou či navonok sebavedomou sestrou Simonou. Neočakávané tehotenstvo sa mladý pár rozhodne prerušiť, čo je skratka k ich rýchlemu sobášu a ešte rýchlejšiemu rozvodu. Synom Jakubom sa otvorí Pandorina skrinka tajomstiev a priznaní, ktoré všetko zmenia.

Tvrdíš, že je to skutočný príbeh, ako to je teda s tou inšpiráciou a námetom?

Presne tak, inšpirovala som ozajstným životom ozajstných ľudí. Neznamená to, že kniha je teraz nejaká reportáž, ale verím, že každý ľudský osud by v zásade vydal na knihu. Je to z našich reálii a spoločnosti, takže sa s ňou čitatelia môžu stotožniť.

Dedičný hriech
Zdroj foto: Archív AC

Je to naozaj tak, že hlavní hrdinovia Dorota a Matej zistia, že sú súrodenci?

Áno. To je na tom najpríťažlivejšie, že život nám pekne napíše všetko sám. Je to príbeh jednej, dalo by sa povedať tragickej lásky, s mnohými nečakanými zvratmi, bolesťami, ale na konci je happyend. Aspoň podľa mňa, i keď charakteristiku rozprávkového konca úplne nemá.

Ako dlho si knihu písala? 

Akú energiu do nej vložíš, taký je výsledok. Koľko času nad ňou stráviš, taký je výsledok. A aká šťastná hviezda bude nad ňou stáť. Celkom verím na to, že sa všetko musí nejako stretnúť, aby bol dobrý produkt. Zvyčajne mi jedna kniha trvá asi rok, i keď tejto sa na svet nechcelo a prichádza až po troch.

Autor Miriam Šramová

Odporúčané články

Tri otázky pre Majka Spirita: Voliť možno pôjdem Čo čítajú slovenské spisovateľky?

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.