Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vierka ayisi 2.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Archív VA
27. septembra 2017 ŠoubizRozhovory od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Tri otázky pre Vierku Ayisi: Pre zdravie je najdôležitejšie mať čo najčistejšiu psychiku

Ako začať deň, aby bol lepší? Dcéra Fredyho Ayisiho má na to jednoduchý recept, ktorý funguje.

Vierka Ayisi

Tanečnica, choreografka, speváčka, zakladateľka tanečnej školy, inštruktorka jogy a tanca

1.Čo vám do vášho života priniesla joga a čo tanec?

Joga sa pre mňa stala takmer každodennou aktivitou. Okrem toho, že cvičím sama pre seba na vlastné zdokonaľovanie sa a posun v duchovnom i mentálnom chápaní, tak ju taktiež vyučujem. Tancu samotnému sa už nevenujem tak intenzívne, ale zapájam ho do svojich tréningov ako kardio a zábavnú vložku.  Vytvorila som totiž začiatkom roku 2017 nový projekt s názvom INSPIRIT a súčasťou tohto projektu, okrem iného, sú aj inštruktážne cvičenia Fit Inspirit, ktoré sú publikované na YouTube. Práve do týchto cvičení som preniesla svoju lásku k tancu, pohybu a joge.

Celkovo Inspirit zahŕňa niekoľko zaujímavých bodov a aktivít, ktoré stále rozširujem a obohacujem o nové príležitosti pre záujemcov nielen v oblasti jogy, ale taktiež v rámci udržiavania si svojho mentálneho zdravia. Pod záštitou Inspirit organizujem pravidelné jogové a pohybové workshopy, pobyty a exotické sústredenia. Niekoľkokrát do týždňa mám aj hodiny jogy v Bratislave pre verejnosť. Okrem toho sa venujem písaniu lifestyle blogov a sem tam aj prednášam na zaujímavé témy o meditácii, sebapoznávaní a duševnom zdraví.

Joga mi nielen fyzicky posunula hranice mojej zdatnosti, flexibility a sily, ale taktiež mentálne mi napomáha žiť oveľa pokojnejší, rozvážnejší a vyrovnanejší život. Praktizovanie jogy sa odzrkadľuje v každej oblasti môjho života. Dá sa povedať, že od momentu, čo intenzívne cvičím jogu, sa mi postupne odfiltrovali všetky negatívne vplyvy, situácie a ľudia zo života.

2. Čo radíte ženám, ako začať deň?

Ja mám už dlhšiu dobu každé ráno zvyk, že vypijem 0,5 l vlažnej vody v sede. To ma veľmi veľa blahodarných účinkov. Tak začínam deň. Samozrejme najideálnejšie je mať dobré zdravé raňajky. Ak je dostatok času pred prácou, tak si trochu aj zacvičiť ľahké pozície jogy a dýchacie cvičenia. Napríklad Suyianamaskar, pozdrav slnka.

Vierka Ayisi
Archív VA

3. Podľa vás, čo je najdôležitejšie pre zdravie každého človeka?

Určite treba do života zaradiť pravidelné udržiavanie sa vo fyzickej kondícii. Teda cvičiť akýkoľvek pohyb, ktorý nás baví. Nezabúdať aj na čas, ktorý venujeme len sami pre seba, na svoju kreativitu a zábavu. Je dobré udržiavať sa v dobrom prostredí, s dobrými ľuďmi, pretože to má enormný dopad na našu psychiku a chuť starať sa sami o seba. Každý deň si nájsť čas na meditáciu, alebo aspoň sedenie v tichosti na pár minút. Je treba rozvíjať sa  duchovne, vedome si uvedomovať pocit vďačnosti. A mať čo najčistejšiu psychiku.

Milota Mezeiová

K téme

Už žiadne pravidlá? 9 spôsobov, ako byť aktívna a schudnúť Nina Menkynova: Čo ste o jóge netušili… Alebo – pravdy, ktoré ma naučila vyše 10 ročná jogová prax

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.