Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Martina torokova foto sukromny archiv 2.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Archív MT
16. augusta 2017 LifestyleTri otázky pre... od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Tri otázky pre redaktorku TV Markíza Martinu Törökovú: Aj na materskej čítam zákony

Ako prežíva materskú a kedy sa chce vrátiť naspäť na televíznu obrazovku? Dozviete sa v ďalších riadkoch.

Martina Töröková

Redaktorka spravodajstva TV Markíza

Z televíznej obrazovky sa vraj ľuďom ťažko odchádza. Ty si sa na obrazovke televízneho spravodajstva sotva ohriala a už si išla na druhú materskú dovolenku. Nechýba ti obrazovka?

Zatiaľ nechýba. Občas mi chýba strihová skladba, lebo samotný strih reportáží som vždy vnímala ako relax, ako odmenu po celom dni príprav, nakrúcania, tvorenia, písania, skrátka taká čerešnička na záver. Mám rada svoje povolanie, ale nejaký čas aj mama na plný úväzok je skvelá „práca“. Popri tom robota v záhrade, občas turistika, knihy, bylinky, šitie, sirupy, džemy, na toto všetko je teraz o trošku viac času ako bežne.

Martina torokova foto sukromny archiv 1.jpg
Archív MT

Majú niečo spoločné práca televíznej redaktorky spravodajstva a materská dovolenka?

Majú! Napríklad kreativita. To sa hodí v práci aj doma pri deťoch. Irónia, moja obľúbená forma spracovania všetkého, deti ju vraj do nejakého veku nevedia dešifrovať, ale ja im to rada vysvetlím. Aj humor. Sústredenie – bez toho unikajú súvislosti medzi informáciami a sústredenie je zároveň alfa a omega vo vzťahu s deťmi. Asi by som takto vedela pokračovať veľmi dlho. A zároveň občas je dôvod aj prečítať si nejaký zákon, občas narazím ako matka na nejaký problém, takže sa venujem aj súkromne rôznym občianskym témam.

Martina torokova foto sukromny archiv.jpg
Archív MT

Prvú materskú si neabsolvovala celé tri roky a vrátila si sa do spravodajstva. Ako toto rozhodnutie hodnotíš odstupom času a ako sa zariadiš počas druhej materskej? 

Toto rozhodnutie aj spätne hodnotím ako dobré pre  všetkých zúčastnených. Nastúpila som naspäť do spravodajstva, keď mala prvá dcéra rok a pol. No nevrátila som  sa na plný úväzok a aj vďaka manželovi a vedeniu televízie to celé perfektne fungovalo a verím, že bude aj s dvoma deťmi. So spokojnou realizovanou mamou plnou energie, ktorá  dáva kvalitný koncentrovaný čas aj deťom. Koľko budem na materskej teraz, ešte neviem. Anna má teraz päť mesiacov, začnem nad tým uvažovať najskôr po prvých narodeninách, aká je povaha, a kedy bude pripravená na kolektív rovesníkov. Verím, že aj pri nej to dobre odhadneme.

Lucia Tomečková

K téme

Tri otázky pre Borisa Chmela, hovorcu záchrannej zdravotnej služby SR: Ako konkrétne môže byť pre nás a deti leto nebezpečné? Tri otázky pre poslanca Martina Poliačika: Ženy musia zobrať takú ponuku, akú dostanú

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.