Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3 chyby po rozchode
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj foto: GettyImages
25. mája 2019 LifestyleSex a vzťahy od Milota MezeiováSITA Diskusia()

3 veľké chyby, ktoré robíte po ukončení vzťahu!

Rozchod s partnerom býva niekedy bolestivý. Môže však negatívnym spôsobom zasiahnuť váš ďalší život, ak sa nevyhnete nasledujúcim chybám.

Rozišli ste sa so svojim partnerom? Nedarí sa vám nájsť ďalší vzťah? Možno robíte nasledujúce chyby, ktoré vás brzdia a bránia vám v plnohodnotnom živote.

1. Rozpadnutý vzťah dávate opäť dokopy, napriek tomu, že to nemá už žiadnu cenu

Niektoré z nás sa nedokážu zmieriť s tým, že ich vzťah už skončil, a snažia sa ho nasilu obnoviť napriek tomu, že o to ten druhý nestojí. A je úplne jedno, či ste vzťah ukončili vy alebo partner. Pokiaľ jeden z dvojice nechce vo vzťahu pokračovať, spôsobuje si ten, ktorý túži v ňom zotrvať, iba zbytočné trápenie. Ak budete expartnera naďalej vyhľadávať či akokoľvek kontaktovať, môžu sa jeho city voči vám premeniť v nevraživosť. Nezničte sebe a svojmu bývalému partnerovi život a nelepte nasilu to, čo sa už zlepiť nedá!

2. Rozpadom vzťahu či stratou partnera sa neprimerane dlho trápite

Koniec vzťahu je vždy bolestivý pre ľudí, ktorí v neho verili a pre túto lásku žili, a pokiaľ sa takýto vzťah rozpadne, zosype sa im zrazu všetko, na čom si zakladali. V takejto situácii je veľmi dôležité, či majú títo ľudia vedľa seba aspoň nejakú oporu (rodičov, deti, súrodencov, dobrých priateľov…), ktorí im pomôžu toto obdobie prekonať. Nachádzate sa aj vy v podobnej situácii? Snažte sa urobiť čokoľvek, aby ste sa z najväčšej bolesti dostali čo najskôr. Začnite bojovať a začnite so svojou bolesťou niečo robiť, ak nechcete zničiť život sebe a aj svojim deťom.

3. Z rozpadu vzťahu obviňujete partnera a svoj podiel viny odmietate priznať

Veľké množstvo ľudí ukončuje vzťahy s presvedčením, že sa s expartnerom museli rozísť, pretože sa s nimi nedalo vydržať a žiť. Málokto si ale dokáže priznať, že mal na rozpadu vzťahu taktiež on sám svoj podiel. Vinu na rozpadu majú vždy obaja. Či už sa rozchádzate kvôli alkoholu, neprekonateľným rozdielom či nevere, aspoň malá vina spočíva aj na vašich pleciach. Napríklad: Podviedol vás, lebo ste s ním odmietali mať sex. Často ste sa hádali, lebo ste si príliš presadzovali iba vlastné záujmy a neboli ste ochotné ku kompromisom. Svojou žiarlivosťou a večnou nespokojnosťou ste mu pomohli na ceste k alkoholu, v ktorom hľadal uspokojenie, keďže ho nenašiel v manželskom živote. Samozrejme hlavná vina je na vašom partnerovi, pretože alkohol ešte nikdy nevyriešil žiadny problém.

Po rozchode preto vykročte vpred a nezahadzujte svoju šancu na šťastný život. Osud máte len vy vo svojich rukách…

K téme

Túžite mať šťastné dieťa? Spoznajte týchto 5 zásad Existuje ideál? Toto treba o takmer dokonalých mužoch vedieť

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.