Triky pre citlivé oči

Triky pre citlivé oči
thinkstockphoto.com
reklama:

Pri používaní niektorých prípravkov, prípadne pri menej citlivom zaobchádzaní oči reagujú podráždením. Ako k nim pristupovať bez problémov?

Trápia vás opuchy, slzenie, začervenanie, prípadne pocit sucha a často sa obmedzujete s líčidlami alebo inými prípravkami. Tak toto je klasický prípad citlivostí očí.

Dôležité je, akú používate maskaru a očné tiene, ale aj to, ako ich odstraňujete. Pokúste sa zamerať na prírodnejšie formy produktov a vyhnite sa vodeodolným produktom v okolí očí. Tlakom, ktorý by ste vyvíjali pri odstraňovaní zvyškov mejkapu by mohol vaše oči podráždiť.

Najlepšie formy hydratácie pre jednotlivé typy pleti

Nikdy nechoďte spať neodlíčená! Toto by vaše oči zaklialo minimálne na jeden celý deň, možno aj viac. Usadeniny z mejkapu uviaznuté v oku počas spánku vyvolávajú zápaly a následne vás čaká nepríjemný boj s podráždením.

Dátum spotreby hlási, že by ste svoj očný krém mali prestať používať, ale vám sa zdá ľúto vyhodiť jeho zvyšky? Ani náhodou. Mohlo by to byť veľmi zlé rozhodnutie. Všetko po expirácii do koša!

Čistite si štetce a všetky pomôcky na oči pravidelne. Baktérie zhromažďujúce sa v nich by vám zrovna neuľahčili situáciu.

18. januára 2015

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod