Trpíte suchými vlasmi? Urobte si masku na vlasy doma

Trpíte suchými vlasmi? Urobte si masku na vlasy doma.
thinkstockphoto.com
reklama:

Prírodné masky sa dajú vyrobiť aj doma a postačí vám pár známych potravín.

Vaše vlasy sú slabé, suché a polámané? Stále hľadáme v predajniach šampóny a kondicionéry, ktoré naše vlasy uzdravia a prinavrátia im stratenú silu a krásu. Niekedy však zabúdame na ošetrujúce kúry v podobe masky na vlasy, ktoré našu korunu krásy regenerujú. Existuje jednoduchý a lacný spôsob, ako si takéto masky doma vyrobiť.

kokos, kokosový olej
flickr.com/phuthinhco

Vaječná maska na vlasy

Zmiešajte vaječný žĺtok s olivovým olejom, šálkou mileka a pridajte pár kvapiek citrónovej šťavy. Takáto zmes fantasticky hydratuje vlasové vlákno. Vajíčka obsahujú proteíny, draslík a vitamíny A a B, vďaka čomu dostávajú vlasy potrebnú výživu, napomáhajú k náprave a predchádzaniu poškodenia vlasov. Ovplyvňuje rast vlasov. Vaječnú masku z hlavy oplachujte studenou alebo vlažnou vodou, aby ste neskončili s praženicou na hlave.

Sila prírody: Objavte oleje pre poškodené vlasy!

Kokosová maska

Zmiešajte kokosový a olivový olej a máte v rukách vitamínovú bombu pre vaše vlasy. Olejovú zmes dôkladne vtrite do vlasov a nechajte pôsobiť. Oleje vniknú do hĺbky vlasu kde regenerujú vzniknuté poškodenia a zvláčňujú, hydratujú štruktúru vlasu od základu.

Maska z avokáda

Výťažky z avokáda často nájdete v kozmetickým prípravkoch pre jeho hydratačné účinky. Zmiešajte avokádo s mliekom a mandľovým olejom. Táto maska vám zaručene docieli krásu a zdravie vlasov.

Jahodová maska

Túžite po nádherných lesklých vlasoch? Zmiešajte jahody s medom a kokosovým olejom. Pokiaľ si musíte často umývať hlavu, pretože majú tendenciu viac mastnieť, táto maska vám pomôže s reguláciou tvorby mazu v žľazách.

Banánová maska

Zmiešajte banány s olivovým olejom, kokosovým olejom a medom. Vitamíny z banánov napomáhajú k zdravej pokožke hlavy a prispievajú k lesku a mäkkosti vlasov.

4. októbra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod