Twitter je temnou stránkou internetu, myslí si Lena Dunham

Lena Dunham
Lena Dunham SITA/AP
reklama:

Herečka svoj účet na sociálnej a mikroblogovacej sieti zmazala, pretože si chce sama pre seba vytvoriť emocionálne bezpečnejší priestor.

Americká herečka a televízna tvorkyňa Lena Dunham nerada komunikuje prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter. Dvadsaťosemročná rodáčka z New Yorku to povedala Ryanovi Seacrestovi, ktorý ju na červenom koberci pred nedeľným odovzdávaním cien Zlatý glóbus vyspovedal pre televíziu E!. “Zmazala som si Twitter, pretože si chcem sama pre seba vytvoriť emocionálne bezpečnejší priestor. Je to temná stránka internetu,” vyjadrila sa herečka k používaniu mobilnej aplikácie. Samotný účet na sociálnej sieti však podľa vlastných slov zatiaľ má, nenavštevuje ho však často.

Čítajte aj: Ak ste užívateľom facebooku, mali by ste si dávať pozor!

Ľudia sa mi vyhrážajú a hovoria mi, že som krava, takže občas ho skontrolujem, ale už od neho nie som taká závislá ako kedysi. Na Twitteri je množstvo ľudí, ktorých mám rada, no, nanešťastie, nemôžete čítať to pekné bez toho, aby ste videli komentáre tých vyšinutých neokonzervatívcov, ktorí vám hovoria, že by ste mali byť radšej pochovaní pod hromadou kamenia,” vysvetlila umelkyňa.

Lena Dunham zaujala verejnosť v roku 2010 nezávislým filmom Tiny Furniture, ktorý napísala i režírovala. Preslávila sa seriálom Girls (2012), vďaka ktorému si vyslúžila osem nominácií na Primetime Emmy – ako režisérka, scenáristka, výkonná producentka i herečka. Hlavná úloha v komediálnom seriáli jej v roku 2013 vyniesla aj Zlatý glóbus, na ktorý ju nominovali i v nasledujúcich dvoch ročníkoch. V roku 2013 zaň získala spolu s tímom aj Directors Guild Award.

Informácie pochádzajú z webstránok www.people.com, uk.eonline.com a archívu agentúry SITA.

12. januára 2015

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA