Úchvatná výstava diamantov závratných hodnôt v Bratislave!

Luboš Říha, Miss USA Nia Sanchez a Miss Universe Gabriela Isler
DIC
reklama:

Nenechajte si ujsť najväčšiu európsku expozíciu týchto nádherných skvostov a dokonalých výtvorov prírody.

Diamant, symbol vzácnosti a jedinečnosti, uchvacuje ľudstvo svojou krásou a energiou už 2 000 rokov. V mystickú silu diamantov verili aj starí Egypťania, kde podľa nich nosenie týchto vzácnych kryštálov na štyroch prstoch ľavej ruky malo zaistiť, že vena amoris (žila lásky) povedie z prstov priamo do srdca. Umiestnenie diamantov a taktiež diamantového prachu na končeky prstov zase malo zaručiť priamu cestu k spojeniu lásky s večnosťou… Diamant, tento vzácny kameň si dokázal podmaniť svojou krásou mocných sveta a stal sa symbolom bohatstva, sily a moci.

Čaro a energia diamantov na dosah ruky

Vďaka spoločnosti Diamonds International Corporation (DIC) tieto unikátne skvosty môžete uzrieť aj vy. Po fascinujúcej výstave diamantov v Prahe, kde ju slávnostne otvorili najkrajšie ženy sveta: Miss Universe Gabriela Isler a Miss USA Nia Sanchez, prichádza táto expozícia aj na Slovensko.

Dokonalý výtvor prírody: 64-karátový diamant

Najväčším skvostom celej expozície je unikátny 64-karátový diamant v hodnote 16 miliónov amerických dolárov (v prepočte približne 12,8 milióna eur). Tento vzácny kameň, ktorý váži iba asi 13 gramov, je výnimočný predovšetkým výbrusom a farbou.

Okrem neho návštevníkov zaujme široká ukážka diamantov s hmotnosťou od 1 do 10 karátov, ale aj farebné diamanty. Medzi nimi vyniká kryštál intenzívnej žltej farby, ktorý vyťažili vlani v Afrike. Jeho hodnota je 400-tisíc amerických dolárov (zhruba 320-tisíc eur). Premiéru na výstave má aj diamant Heptagon. Unikátny je aj smaragd, ktorý je zasadený do prsteňa z bieleho zlata.

Nádherná korunka kráľovnej krásy a zlaté vajce

Návštevníci a návštevníčky si ďalej môžu pozrieť diamanty osadené v šperkoch, ale aj voľné diamanty v rôznych veľkostiach, farebných odtieňoch a brusoch. Výstava prináša aj niekoľko luxusných diamantových setov, diamantové hodinky, originálne prstene, kolekciu šperkov Blanky Matragi, zlaté vajce vykladané 680 diamantmi či korunku, ktorú v roku 2010 nasadili na hlavu víťazke súťaže Miss Slovensko Maríne Georgievovej.

Diamantová výstava sa uskutoční od 18. do 28.11.2014 v showroome DIC na Krasovského 13 v Bratislave.

Otvorené denne od 10.30 do 19.00 h.

18. novembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod