Udeľovanie Oscarov sledovalo najviac divákov od roku 2004

Odovzdávanie Oscarov
Nočný oscarový ceremoniál v hollywoodskom Dolby Theatre SITA/AP
reklama:

Nedeľný ceremoniál si pozrelo 43 miliónov Američanov, čo oproti minulému roku predstavuje nárast o 6,4 percenta.

Televízny prenos z nedeľného udeľovania cien americkej Akadémie filmových umení a vied sledovalo v USA 43 miliónov divákov, čo je podľa predstaviteľov televízie ABC najviac od roku 2004.

Vtedy si udeľovanie Oscarov pozrelo 43,6 milióna Američanov.

Tento rok bol počet divákov o 6,4 percenta vyšší než vlani. Historicky najvyššiu sledovanosť mal oscarový ceremoniál v roku 1998, keď ho sledovalo 55,3 milióna obyvateľov USA.

Osemdesiaty šiesty ročník udeľovania Oscarov ovládla sci-fi snímka Gravitácia, ktorá z desiatich nominácií premenila na víťazstvo sedem. Za najlepší film však vyhlásili životopisnú drámu 12 rokov otrokom, ktorá získala aj ďalšie dve ocenenia.

Ceremoniál moderovala Ellen DeGeneres, ktorej fotografia s hviezdami Meryl Streep, Jennifer Lawrence, Bradleym Cooperom, Kevinom Spaceym, Juliou Roberts, Bradom Pittom, Angelinou Jolie, Lupitou Nyong’o a ďalšími, sa stala najzdieľanejšou fotografiou na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter, keď v priebehu nasledujúcich dvoch hodín zaznamenala viac ako dva milióny zdieľaní. Samotná webstránka sa v dôsledku obrovského záujmu po zverejnení fotky stala krátkodobo nedostupná.

Fotoalbum k článku:

Móda Oscarov 2014: Zaskveli sa Blanchett i Nyong’o

Oscar 2014: Triumfovali Cate Blanchett a Matthew McConaughey

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.co.uk a archívu agentúry SITA.

4. marca 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA