Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Umelec nakreslil unikátny príbe na písacom stroji
qwertyproject.blogspot.sk
27. decembra 2013 Umenie od zzSITA Diskusia()

Umelec nakreslil unikátny príbeh na písacom stroji

Ekvádorský umelec pomocou písmen na klávesnici „nakreslil“ sériu originálnych obrázkov.

Hoci písacie stroje vďaka moderným technológiám v podobe počítačov či iPadov postupne zapadajú prachom, nájdu sa ľudia, ktorí im ponúkajú druhú šancu. Ekvádorský umelec Pablo Gamboa Santos je jedným z nich. Namiesto viet však na papier pomocou klávesov kladie nezmyselné slová, ktoré spolu vytvárajú unikátne obrázky.

Inšpirovaný prvým radom klávesnice s písmenami „QWERTY“ Santos nedávno dokončil unikátnu sériu 300 ilustrácií vytvorených z písmen.

Takmer 61 metrov dlhý príbeh „nakreslený“ na starom písacom stroji následne vystavil v centre moderného umenia Centro De Arte Contemporáneo v ekvádorskom meste Quito.

Kresby z písmen imitujú dôležité udalosti z histórie od stvorenia sveta, cez dinosaurov, americký sen až po výjavy zo známych umeleckých diel a rozprávok. Obrázky, ktoré lemujú všetky steny výstavnej sály, tvoria nielen prierez skutočným a rozprávkovým svetom, ale aj akúsi paralelnú umeleckú realitu, kde sa všetky príbehy odohrávajú naraz na rôznych papieroch symbolizujúcich rôzne kúty sveta.

„V tomto prostredí ľudia pomocou grafických symbolov tvoria príbehy, informujú o skutočnostiach, rozprávajú o víťazstvách i tragédiách, hovoria o svojej prítomnosti či neprítomnosti. Všetko sa to deje simultánne, ako v skutočnom svete – vo svete, kde sa všetko prihodí naraz,“ vysvetlil Santos.

www.mymodernmet.com

K téme

Nepáči sa vám vaša spálňa? Pozrite si fotografie, ktoré odhaľujú, ako bývajú ženy po celom svete Umelec chce z kusu papiera zložiť slona v životnej veľkosti

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.