Urobte si doma vlastný salón krásy

krása
thinkstockphotos
reklama:

Využite dlhé jesenné večery pre svoju krásu a doprajte si relax ako v kozmetickom salóne. Prinášame vám niekoľko skvelých tipov, ako mať krásne vlasy i pokožku.

1. Ryžová voda pre krásne vlasy a pokožku

Ryžovú vodu používajú po stáročia ženy v Ázii pre krásnu pleť a vlasy. Je to vynikajúce, posilňujúce tonikum., ktoré obsahuje mnoho vitamínov a minerálov. Zároveň je prospešná na revitalizáciu a prirodzený jas pleti, pritom ju dokonale čistí. Používa sa v mnohých drahých výrobkoch v starostlivosti o pleť. Využite preto vodu, ktorá vám ostane z vyvarenej ryže a umyte si v nej tvár.

2. Prírodný rozjasňovač pleti

Jablčný ocot je prirodzene antiseptický a antibakteriálny a pomáha vyrovnať pH pokožky. Jablká sú plné živín, ako je draslík, pektín, kyselina jablčná a vápnik. Kvasenie jabĺk posilňuje vitamíny a minerálne látky a tým jej ich účinok ešte silnejší.

Aspirín obsahuje kyselinu salicylovú, ktorá odstraňuje prebytočnú mastnotu, čistí póry a odumretú kožu.

Tipy na regeneráciu vlasov po lete

Potrebujete:

200 ml jablčného octu

100 ml minerálnej vody (alebo destilovanej vody)

5 tabliet aspirínu

Zmiešate spolu jablčný ocot, minerálnu vodu a 5 rozdrvených tabliet aspirínu. Naneste toner šetrne na pokožku, akné, či rozšírené póry. Roztok zostane čerstvý po dobu jedného mesiaca v chladničke.

Ďalšou účinnou formou ako si môžete čistiť pleť je zmiešať Tea Tree Oil a 1/4 lyžičky sódy bikarbóny. Po vyčistení pleti si ju následne zhydratujte pomocou kokosového oleja, ktorý má zároveň prírodný SPF, takže vás chráni aj pred slnečným žiarením.

Ako získať žiarivo krásnu pokožku?

3. Zázračný nočný krém

Potrebujete:

1/2 lyžičky včelieho vosku ,1 lyžička kokosového oleja ,2 pl mandľového oleja , 1/2 lyžičky bambuckého masla , 1 lyžička vitamínu e v oleji , 1/4 šálky aloe vera gélu , 1 lyžička medu, 1/2 lyžičky bentonitový íl , 5-10 kvapiek citrónovej silice

Príprava: Zmiešajte v hrnci včelí vosk, kokosový olej, mandľový olej a bambucké maslo, kým sa zmes neroztopí. Následne nechajte zmes vychladnúť. V samostatnej miske zmiešajte gél aloe vera, vitamín E v oleji, citrónový esenciálny olej a med. Všetko spolu zmiešajte a na záver pridajte 1/2 lyžičky bentonitového ílu. Zmes uložte do nekovovej misky a nechajte na suchom, chladnom mieste.

Napriek tomu, že príprava tohto krému si vyžaduje viacero ingrediencií, oplatí sa ju vyskúšať. Pri pravidelnom používaní bude vaša pleť jasnejšia, hydratovaná a kruhy pod očami sa viditeľne zosvetlia. Pokiaľ z neho chcete urobiť denný krém, vynechajte citrónový esenciálny olej.

8. novembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod