Už ste videli toľko modrej pohromade?

hitachi park
distractify.com
reklama:

Park vzdialený dve hodiny jazdy od Japonského Tokia, známy pre svoje prenádherné celoročne kvitnúce kvety, ponúka každé ročné obdobie záplavu pestrých farieb. Na takýto zážitok sa nezabúda!

Vždy iná

Park Hitachi Seaside sa rozlieha na 190 hektárov veľkej ploche a každoročne ponúka niekoľko svojich tvárí. Známy sa stal najmä vďaka obdobiu, kedy sa približne 4 a pol miliónov kvetov zmení do bledomodrej farby. V tomto období, ktoré je nazývané aj ” Nemophila Harmony”, podľa gréckeho základu slova- nemos (malý les) a phileo (láska) kvitne všetko do tejto modrej farby a väčšinou pripadá na obdobie začiatku, až polovice mája.

Cigaretové filtre, z ktorých vyrastú kvety

 park
distractify.com

Photoshop

Fotografi, ktorí prichádzajú aby nafotili park a kvetiny v ňom, musia často (takmer vždy) odstrániť z fotografií turistov, pretože je takmer nemožné spraviť čo i len záber bez turistov.

Fotoalbum k článku:

Každá sezóna, iná farba

V lete sa park sfarbí do zelena a červena, na jeseň zase do oranžova. Kvety, ktoré v ňom nájdete nie sú neznáme ani pre nás v Európe. Na jar sú to hlavne tulipány a narcisy, v lete zas cínie a ruže a na jeseň kochie a krasuľky. Na výber máte prechádzku, alebo jazdu na bicykli na cyklotrasách vybudovaných pre návštevníkov. Park ponúka dokonca miesta, kde si môžte spraviť piknik s priateľmi a vstup do parku stojí menej ako u nás do kina. Za vstup zaplatíte 4 doláre, čo je v prepočte necelé 3 eurá.

hitachi park
distractify.com

12. júla 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod