Úžasné účinky svetelnej terapie na naše zdravie

zdravie
thinkstockphotos
reklama:

Trpíte kožnými problémami, poruchami spánku či depresiou? Pôsobením svetelnej terapie dokážete účinne bojovať proti rôznym problémom.

Tento druh terapie, často označovanej ako LED, využíva liečivé účinky farieb a ich pozitívny vplyv na ľudský organizmus, čím prispieva k dobrému zdravotnému stavu a celkovej pohode. Vzhľadom na široké pôsobenie LED svetla je ošetrenie vhodné pre všetky vekové kategórie i typy pokožky.

Druhy svetelnej terapie

Odborník musí nastaviť správnu dávku i vlnovú dĺžku svetla. Každá farba má svoju špecifickú úlohu. Po pravidelnom ošetrení sa zjemnia viditeľné vrásky, naštartuje sa tvorba kolagénu a zníži produkcia melanínu, ktorý je zodpovedný za vznik hnedých stareckých škvŕn.

Modré svetlo má viacero pozitívnych efektov. Jeho hlavným plusom je antibakteriálny účinok. Možno ho použiť ako náhradu svetla a slnečného žiarenia počas chladných zimných mesiacov a pri sezónnej depresii.

Čítajte aj: Máte ochabnutú pleť? Dodajte jej opäť pevný a mladý vzhľad

Pravidelné pôsobenie modrého svetla má pozitívny účinok na pokožku. Antibakteriálne pôsobenie eliminuje vznik akné či rôznych zápalov na pokožke. Redukuje tvorbu kožného mazu. Možno ho použiť aj v prípade citlivej pokožky.

Červené svetlo je stvorené pre ľudí, ktorí chcú zamedziť tvorbe vrások a celkovému starnutiu pleti. Zvyšuje produkciu kolagénu v pokožke, podporuje opätovné spustenie regeneračných mechanizmov a absorbuje ho krv a tkanivá s vysokým obsahom vody.

Zelené svetlo redukuje pigmentácie, ktoré vznikli pôsobením slnečného žiarenia či v tehotenstve. Rieši aj takzvané starecké škvrny. Zmierňuje výskyt vrások. Vyrovnáva farebný tón pleti. Taktiež zmierňuje výskyt jaziev a spevňuje pokožku. Vynikajúce výsledky sa dosahujú po chemickom peelingu. V tejto kombinácii je to maximum, čo môžete urobiť pre vyrovnanie farebného tónu pleti bez pigmentových škvŕn.

Čítajte aj: 11 veľkých omylov, ktoré spôsobujú akné v dospelosti

Žlté svetlo lieči začervenania, má detoxikačné a vyhladzujúce účinky. Zlepšuje lymfatickú a krvnú cirkuláciu. Regeneruje bunky pleti.

Ideálny čas pre svetelnú terapiu je ráno. Začínajte postupne od niekoľkých minút a čas pôsobenia predlžujte. Vykonávanie terapie je nevhodné vo večerných hodinách, lebo môže narúšať spánok.

Najčastejšie sa LED terapia využíva pri liečbe akné a omladzovaní pleti. V obidvoch prípadoch sa efekt dostaví v priemere po ôsmich ošetreniach. Jedno trvá v priemere dvadsať minút a bude vás stáť približne 16 eur. Po ošetrení nie je pokožka začervenaná, takže si môžete pokojne naniesť mejkap a vrátiť sa k bežným činnostiam. Omladzujúci efekt ošetrenia LED svetla nie je doživotný. Terapiu by ste mali absolvovať aspoň raz do roka.

10. decembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod