Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
písmo
thinkstockphotos
1. apríla 2015 LifestyleSex a vzťahy od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Váš rukopis prezrádza to, kým naozaj ste!

Veľkosť, tvar i sklon písma dokážu odhaliť to, aký ste človek, vaše zlozvyky i chyby. Zistite, čo o vás prezradí to vaše a čomu sa teda pri písaní vyhnúť?

Grafológia skúma vzťahy medzi tým, aký má človek charakter a ako píše. Náš rukopis sa v priebehu života vyvíjal a dokáže o nás vypovedať viac ako si myslíme. Pracuje sa vždy s dvomi stranami rukopisného textu, ktorý by mal byť napísaný na papieri bez linajok.

1. Sklon písma

Prílišný sklon písmen doprava, kedy písmená takmer ležia, ukazuje na nerozvážnosť a uponáhľanosť. Tiež naznačuje, že dodržiavanie sľubov nie je úplne vašou parketou. Radi sa však spoznávate s novými ľuďmi a je pre vás príznačná otvorenosť.

Ak písmená padajú na druhú stranu, doľava, ukazuje to na pretvárku a strojenosť, schovávanie sa za maskou a hranie hier. Takí ľudia nie sú sami sebou a sú často označovaní ako tajnostkári. Kolmý rukopis skrýva chlad a odstup od ostatných, logickosť a praktickosť.

Váš úspech a charakter sa dá zistiť z tvaru čela

2. Tvar písmen

Písmená, ktoré sú široké a roztiahnuté, naznačujú, že človek nie je veľmi starostlivý typ a často je skôr flákač až lenivec. Na druhej strane sa takýmto písmom vyznačujú najmä ľudia so sklonom k umeleckej činnosti. Úzke a tesné písmo súvisí s nedôverou, uzavretosťou a problémom komunikovať.

3. Veľkosť písma

Aj veľkosť písma má svoju výpovednú hodnotu. Malé písmenká väčšinou používajú ľahostajní a nerozhodní jedinci, ktorí len sľubujú, no málokedy konajú. Ak sú vaše písmená veľké a stabilné, znamená to, že si niekedy veríte až príliš a často zabúdate dať priestor aj ostatným. Veľké písmená majú aj ľudia pyšní a panovační.

4. Tlak na papier

Agresívni a nahnevaní ľudia na pero neprimerane tlačia, až ryjú písmená . Silnejší tlak, no nie neprimeraný, naznačuje, že každý problém riešite s veľkým nasadením. Naopak slabučké písmená napovedajú, že máte slabú vôľu, ste bojazlivý a nepatríte medzi húževnaté osoby. Niekedy je to prejav toho, že ste veľmi citlivá a dokážete sa vcítiť do pocitov iných.

5. Viazanie písmen

Veľa záleží aj na tom, ako medzi sebou písmená viažete. Ak sú vaše písmená prepojené starostlivými oblúčiky, máte sklony k veľkej striktnosti a prísnosti a je pre vás veľmi ťažké odpúšťať.

Ak viažete písmená ostro a do špičiek, ste tvrdohlaví a spolupráca či dohoda s vami je veľmi obtiažna. Nedbalé viazanie písmen vypovedá o nelojálnej a nestálej povahe. Taký človek často mení názory a nie je na neho príliš spoľahnutie.

Pozrite sa pravde do očí! Podľa nich zistíte ľudskú povahu

6. Podpis

Čitateľnosť podpisu hovorí, že ste si vedomý svojich kvalít a nehráte sa na niečo čo nie ste. Naopak nečitateľný podpis naznačuje vašu uzavretosť.

7. Rýchlosť písma

Človek s pomalým písmom sa nerád spolieha na iných a má silné organizačné schopnosti, naopak rýchle písmo naznačuje netrpezlivosť a dochvíľnosť.

Teraz už viete, čo všetko o vás dokáže rukopis prezradiť. Žiadny extrém nie je dobrý, preto sa snažte vždy o zlatú, strednú cestu.

Odporúčané články

Toto sú čísla, o ktorých ženy vždy klamú! Súhlasíte? Fyziognomické hádanky: Čo o vás povie tvar obočia?

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Sex a vzťahy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.
Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...