Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
prsia, zdravie, telo, krása, žena, prsníky, prsník, zmenšovanie pŕs
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
shutterstock.com
24. októbra 2013 Lifestyle od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Veľké prsia: Keď sa túžba stáva problémom

Túžite po veľkých prsiach a závidíte tým šťastným, ktoré ich majú? No čo robiť, ak vám objemný dekolt spôsobuje naopak zdravotné či iné komplikácie? Riešenie existuje.

Trend súčasnej doby je jasný – zväčšovanie prsníkov. Okrem prsných implantátov sú čoraz vyhľadávanejšie zázračné tabletky na zväčšenie objemu pŕs, či kúpa kvalitnej podprsenky s push-up efektom. No čo ak máte opačný problém a príliš objemný dekolt vám strpčuje život? Riešenie možno nájsť v redukčnej mamaplastike.

Redukčná mamaplastika je odborný názov pre zmenšovanie ženského poprsia. Podľa slov odborníkov je tento zákrok pomerne častý, pretože mnoho žien trpí problémom veľkých prsníkov, čo sa odráža v dlhodobých problémoch s bolesťami chrbtice a pliec.

Operácia má veľmi pozitívny efekt, nie len estetický, ale i psychický. Zväčšovanie prsníkov je síce častejšie, no mnoho žien dnes podstupuje aj operáciu tzv. redukcie, či modelácie prsníkov.

Aké sú riziká?

Redukcia prsníkov nesie o čosi menšie nebezpečenstvo v zmysle pooperačných komplikácií v porovnaní s zväčšovaním prsníkov. Obidve spomínané operácie nesú operačné riziká, pričom pri zväčšovaní prsníkov – augmentácii sú to ešte naviac možné problémy súvisiace s potenciálnymi komplikáciami spojenými s implantátmi. Najmä môže ísť o vznik tzv. kapsulárnej kontraktúry, čiže istého obalu, ktorý sa vytvorí okolo implantátu a tento následne deformuje, čím vzniká neprirodzený tvar prsníka.

Ako prebieha operácia?

Zmenšovanie prsníkov sa robí v celkovej anestézii počas minimálne 1 dňa hospitalizácie, trvá 2 až 4 hodiny. Pri operácii sa zmenšuje objem prsníka a to zredukovaním prsnej žľazy a tukového tkaniva. Adekvátne k novému objemu a tvaru prsníka je potrebné odobrať aj prebytočné množstvo kože. Pri veľkých prsníkoch väčšinou dochádza aj k ich poklesu, preto počas operácie je potrebné aj ich „nadvihnutie“ a následná fixácia v tejto novej polohe. Jazvy sú vedené okolo prsného dvorca, vertikálne od dvorca v strednej časti prsníka a prípadne – a to hlavne pri veľmi veľkých prsníkoch – aj pod prsníkom. Jazvy na prsiach sa hoja veľmi pekne a približne po roku už takmer nie sú viditeľné. Po operácii je vhodné nosiť tzv. kompresnú – elastickú podprsenku po dobu minimálne 6 týždňov.

Zmenšovanie prsníkov a dojčenie

Ak sa rozhodnete pre zmenšenie prsníkov pred tým, než máte deti, mali by ste vedieť jednu vec. Operácia môže mať vplyv na tvorbu materského mlieka. Vo väčšine prípadov môžete kojiť aj po operácii, no isté riziko tu existuje.

Odporúčané články

Prehrešok z mladosti: Ako odstrániť tetovanie? Gwyneth Paltrow túži po veľkom poprsí

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.