Victoria Beckham je vraj najlepšia

Victoria Beckham a David Beckham
Victoria Beckham a David Beckham Facebook/Victoria Beckham
reklama:

Bývalá členka už nefungujúcej skupiny Spice Girls sa o prvenstvo v rebríčku mesačníka Management Today zaslúžila vďaka aktivitám vo svete módy

Anglická módna návrhárka, modelka a speváčka Victoria Beckham je britskou podnikateľkou roka podľa mesačníka Management Today. Štyridsaťročná rodáčka z mesta Harlow sa o prvenstvo zaslúžila vďaka aktivitám vo svete módy. Bývalá členka už nefungujúcej skupiny Spice Girls zaznamenala za ostatný rok obrat 30 miliónov libier (v prepočte približne 38,1 milióna eur), čo predstavuje 2 900-percentný nárast za posledných päť rokov. Za rovnaké obdobie vzrástol aj počet jej zamestnancov z troch na sto. Beckham založila v roku 2008 eponymnú módnu značku. O tri roky neskôr získala British Fashion Award pre najlepšiu dizajnérsku značku. Tento rok v septembri otvorila v Londýne svoj prvý obchod.

Victoria Beckham sa preslávila vďaka dievčenskej skupine Spice Girls, s ktorou vydala albumy Spice (1996), Spiceworld (1997) či Forever (2000). V roku 2001 uviedla na trh zatiaľ jediný sólový eponymný album, ktorý sa dostal v UK Charte na 10. miesto. Je tiež autorkou dvoch kníh. V roku 1999 sa po dvojročnom vzťahu zosobášila s bývalým futbalistom Davidom Beckhamom. V tom istom roku sa im narodil najstarší syn Brooklyn, po ktorom nasledovali v roku 2002 Romeo a v roku 2005 Cruz. V júli 2011 sa ich rodina rozrástla o dcéru Harper.

Victoria Beckham so Spice Girls už nechce mať nič spoločné

Top 10 britských podnikateľov či podnikateliek podľa Management Today:

1. Victoria Beckham

2. Amit a Meeta Patel

3. Mahmud Kamani

4. Julian Dunkerton

5. Roy MacGregor

6. Denise Coates

7. John Roberts

8. Peter Kelly

9. Philip Doye

10. Jonathan Ruffer

Informácie pochádzajú z webstránok www.bbc.com, www.managementtoday.co.uk a archívu agentúry SITA.

29. októbra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA