Video: Upleťte si trendy šál bez ihlíc len za 30 minút

Upleťte si trendy šál bez ihlíc len za 30 minút
www.handimania.com
reklama:

Počuli ste už o pletení bez ihlíc? Trendový šál si ľahko vyrobíte aj počas cesty do práce či školy.

Hoci meteorológovia sľubujú príchod babieho leta, jesenná rovnodennosť v utorok definitívne ukončila leto a hmlisté rána naznačujú, že farebná jeseň je neodvratne tu. Skracujúce sa dni dávajú jedinečnú šancu využiť voľné chvíle kreatívne a pripraviť sa na klesajúce teploty – napríklad aj výrobou pestrofarebných hrejivých šálov, na ktoré nepotrebujete žiadne ihlice.

Upleťte si trendy šál bez ihlíc len za 30 minút
www.handimania.com

Pletenie rukami bez ihlíc, známe aj ako „arm-knitting“, sa vo veľkom začalo spomínať koncom uplynulého roka v USA, keď sa spolu s návodom objavilo na kreatívnom blogu Simply Maggie americkej remeselníčky Amandy Bassetti. Jeho história v skutočnosti siaha ešte ďalej. „Moja mama prišla s touto technikou asi pred desiatimi rokmi, keď hľadala spôsob, ako vytvoriť väčšie očká,“ uviedla Patricia Cantos o svojej mame Marte, ktorá vedie obchod s priadzou.

Šikovný trend, vďaka ktorému si upletiete hrubý šál bez pomôcok, odvtedy bleskovo naberá na popularite vo všetkých kútoch sveta a zároveň dáva spojeniu „ručná výroba“ nový rozmer. Ide o jednoduchú techniku, ktorá osloví aj tých, ktorí neovládajú premyslené pohyby ihlicami a zvládnu ju aj deti v školskom veku.

Na výrobu tubového šálu stačí vybrať dostatočne hrubú vlnu – odporúča sa návin aspoň 120 m/100 g. Hotový šál si okolo krku môžete obmotať už za 30 minút.

Pozrite sa, ako na to:

www.handimania.com, www.knitting.about.com

26. septembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: zz

Estetika v odievaní

Screenshot_2017 09 13 15 40 40 1.png

Estetické cítenie je prameňom všetkého prekrásneho, veľkého a človek zbavený tohto citu stojí na úrovni nemej tváre“, definuje V.G. Belinskij. Estetika … Čítať ďalej