Viedenčania sa vyberú na nočnú prechádzku, pridáte sa?

Gürtel Nightwalk
Gürtel Nightwalk Gürtel Nightwalk
reklama:

Posledná augustová sobota vo Viedni patrí už tradične nočnej akcii Gürtel Nightwalk.

V sobotu 30. augusta sa Viedenčania vyberú znova na nočnú prechádzku lokálmi pozdĺž viedenského Gürtla, kde budú znieť koncerty a dídžejské sety. Akcia je každoročným vyvrcholením hudobného leta s ponukou rozmanitej domácej scény.

Počas Gürtel Nightwalk návštevníci pendlujú medzi viac ako 15 lokálmi s open-air stagmi, ktoré sa tiahnu od Centrálnej knižnice cez kluby ako Chelsea a Rhiz medzi Thaliastraße a Josefstädterstraße až k B72 a Loop.

K známym lokálom s urbánnou kultúrou na viedenskom Gürtli, kde nočná akcia prebehne, patria aj Café Concerto, Roter Bogen, Coco, Werk, Berbeknecht či The Loft.

Fotoalbum k článku:

Na stagoch pred klubmi alebo v lokáloch samotných zahrajú medzi inými interpréti ako BULBUL, VALINA, Heinz aus Wien, Fräulein Hona, Vera Kropf a Chuzpe. Po koncertoch nasledujú obľúbené dídžejské sety v jednotlivých kluboch.

Netradičná hudobná akcia vznikla pred 16 rokmi na podporu vtedy vznikajúcej kultúrnej scény, ktorá sa koncentrovala v zrekonštruovaných častiach viedenského Gürtla. Dnes je Gürtel Nightwalk pulzujúcou súčasťou kultúrnej Viedne. Akcia odštartuje o 18.00 hod. a je voľne prístupná.

Informácie poskytla Michaela Puschmannová, COMPRESS VerlagsgesmbH & Co KG, Kancelária mesta Viedeň.

25. augusta 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Dámskajazda.sk