Vieme, kto stvárni Whitney Houston v životopisnom filme

Yaya DaCosta
Yaya DaCosta SITA/AP
reklama:

Zatiaľ nepomenovanú televíznu snímku nakrúti herečka Angela Bassett, pre ktorú to bude režisérsky debut.

V hlavnej úlohe pripravovanej životopisnej snímke o zosnulej americkej speváčke Whitney Houston sa predstaví 31-ročná herečka a modelka Yaya DaCosta.

Zatiaľ nepomenovaný televízny film nakrúti herečka Angela Bassett, pre ktorú to bude režisérsky debut. O scenár sa postará Shem Bitterman. Snímka, ktorá by mala mať premiéru budúci rok, sa bude zameriavať na speváčkino manželstvo s hudobníkom Bobbym Brownom.

Whitney Houston, ktorá si fanúšikov získala hitmi ako I Will Always Love You, Greatest Love Of All, Saving All My Love For You či I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me), našli 11. februára 2012 bez známok života vo vani hotelovej izby v Beverly Hills.

Oficiálnou príčinou úmrtia hviezdy filmov Osobný strážca (1992) či Kazateľova žena (1996) bolo utopenie. Cudzie zavinenie vyšetrovatelia vylúčili. Štyridsaťosemročná Houston mala v čase úmrtia v tele aj kokaín, marihuanu a rôzne lieky.

Zostala po nej dcéra Bobbi Kristina, ktorej otcom je práve spomínaný Bobby Brown. Za 45-ročného speváka sa Houston vydala 18. júla 1992. Ich manželstvo sprevádzali rôzne aféry. Dvojica sa rozviedla v roku 2007.

Yaya DaCosta, vlastným menom Camara DaCosta Johnson, sa stala známou vďaka reality šou America’s Next Top Model.

Ako herečka debutovala v roku 2005 v seriáli Eve (2003 – 2006), neskôr sa predstavila napríklad v snímkach Tancujem, aby som žil (2006), The Messenger (2009), Tron: Dedičstvo (2010), Decká sú v pohode (2010), Vymedzený čas (2011) či Komorník (2013).

Jej manželom je režisér a producent Joshua Bee Alafia, s ktorým sa zosobášila v roku 2012 a vlani mu porodila syna Sankaru.

Informácie pochádzajú z webstránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

8. júna 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA