Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
PRÍRODA: Príchod jari
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA/Jakub Julény
5. apríla 2017 Záhrada od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Víkend otvorených parkov a záhrad: Oslávte spoločne význam slovenskej zelene

(DJ/PR)Druhý júnový víkend (10. – 11. 6. 2017) bude na Slovensku tradične patriť parkom a záhradám i mnohým iným zaujímavým zeleným a historicky hodnotným lokalitám. Do konca apríla 2017 môžete do podujatia zapojiť aj vaše lokality. 

Podujatie Víkend otvorených parkov a záhrad je určené pre vlastníkov a prevádzkovateľov verejných i súkromných parkov a záhrad vo všetkých krajoch Slovenska. Pri každej lokalite je s jeho vlastníkom (správcom) dohodnutý vhodný režim sprístupnenia danej lokality (čas, počet návštevníkov atď.).

Hlavným zmyslom Víkendu otvorených parkov a záhrad  je  predstaviť  verejnosti krásu a obrovský potenciál množstva zelených objektov i tých, ktoré sú momentálne v kritickom stave či na pokraji zániku.

Spoločne chceme ukázať, že nám na osude našich parkov a záhrad ako jedinečných zelených a otvorených plochách záleží !!!

Obrovským prínosom pre všetky zapojené lokality je možnosť prostredníctvom zapojenia sa do podujatia a organizovaním konkrétnych aktivít vytvoriť si siete podporovateľov a dobrovoľníkov, ktorým bude záležať na ďalšom osude ich lokality a budú môcť byť aktívne zapojení do ich ďalšej ochrany a údržby.

V prípade záujmu sa môžete prihlásiť prostredníctvom web-stránky podujatia www.vopz.sk v časti http://vopz.sk/chcem-sa-zapojit/, kde  stačí vyplniť jednoduchý elektronický formulár s potrebnými informáciami. Po schválení vašej lokality vás budeme informovať o ďalšom postupe a zašleme vám aj – jednoduchú metodiku organizovania podujatia na miestnej úrovni.

Myšlienka otvárania parkov a záhrad a sprístupňovania ich hodnôt verejnosti realizujú nadšenci vo viacerých krajinách sveta, predovšetkým v Anglicku, Írsku, Holandsku, vo Francúzsku, Poľsku, Nemecku, Taliansku, Portugalsku, Austrálii, ale aj u našich susedov v Českej republike, Rakúsku i v Maďarsku. Iniciátorom a organizátorom podujatia na Slovensku je od roku 2007 Národný Trust n. o., nezisková organizácia, venujúca sa ochrane kultúrneho a prírodného dedičstva.

Odporúčané články

Prednáška Mareka Hermana na tému, prečo sú pravidlá v rodine dôležité Víkend otvorených parkov a záhrad: Objavte skrytú krásu Bratislavy

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Záhrada

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.
Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies