Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
obraz
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ASTRA Talent 2013/Isabel Bednáriková
19. decembra 2013 Umenie od zzSITA Diskusia()

Víťazkou medzinárodnej súťaže ASTRA Talent 2013 je Slovenka

Víťazkou výtvarnej talentovej súťaže, ktorá sa konala v deviatich európskych krajinách, sa stala Slovenka Isabel Bednáriková.

Bratislava, 19. december 2013 – Medzinárodná výtvarná súťaž ASTRA Talent, ktorá sa tento rok konala v deviatich európskych krajinách, pozná víťazov.

Cieľom kreatívnej súťaže, ktorá je určená pre deti vo veku 8 až 15 rokov, bolo pomocou štetcov a farieb namaľovať osobnú predstavu toho, ako satelity pomáhajú ľuďom. Do súťaže sa zapojili deti a mládež zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska, Rumunska, Bulharska, Chorvátska, Srbska a Slovinska.

Absolútnou víťazkou súťaže sa stala Slovenka Isabel Bednáriková. „Mám rada prírodu, ktorá sa stala aj mojou inšpiráciou. V rámci svojej práce som využila spojenie prírody s modernými technikami,” uviedla o svojom diele.

Talentová výtvarná súťaž prebiehala od 2. septembra do 31. októbra 2013. Odborná porota pod záštitou Slovenskej národnej galérie vybrala 12 najlepších diel. Víťazné práce a ďalších šesť prác, ktoré získali najviac hlasov vo verejnom hlasovaní, boli odmenené hodnotnými cenami.

Za každý obrázok zapojený do súťaže prispela satelitná spoločnosť SES ASTRA sumou jedno euro organizácii Lekári bez hraníc (Médecines Sans Frontières).

„Tretí ročník súťaže sa konal zatiaľ v najväčšom počte krajín, zároveň sme zozbierali aj najviac obrázkov. Výtvarné diela detí boli skutočne unikátne. Sme radi, že sme mohli svojou čiastkou prispieť aj organizácii Lekári bez hraníc,“ uviedla Barbara Uzunowa-Drymer, riaditeľka marketingu v spoločnosti SES pre región strednej a východnej Európy.

Pavel Gruber, predstaviteľ organizácie Lekári bez hraníc, sa poďakoval spoločnosti i deťom za ich úsilie. „Kreativita (detí) nám pomáha v našej snahe poskytovať zdravotnú pomoc ako aj pomoc pri katastrofách v oblastiach, kde je to najviac potrebné,“ dodal Gruber.

K téme

Diéta z II. svetovej vojny pomohla žene schudnúť aj ušetriť 8 najväčších neprávd o sexuálnom zdraví žien

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.