Vladimír Hron si “žobraním” na ulici zarobil na auto

Vladimír Hron
Vladimír Hron facebook.com
reklama:

Známy český imitátor rád spomína na svoje spevácke začiatky v uliciach európskych metropol. Najväčšmi mu vraj k srdcu prirástlo Nemecko, odkiaľ sa vrátil na novom aute.

Český imitátor, spevák, moderátor a herec Vladimír Hron s úsmevom spomína na svoje začiatky. Prvý veľký úspech zožal podľa vlastných slov na ulici v Prahe. “Keď sa otvorili hranice, premýšľal som, čo bude ďalej. Mal som v kapele kamaráta gitaristu, ktorý počul, že v Prahe sa hrá na ulici, tak sme sa zobrali, on vzal gitaru, ja hlasivky a šli sme tam,” zaspomínal si Hron na dávne časy. “Ako pouliční muzikanti sme boli napokon takí úspešní, že nás z tej ulice vždy vytiahli. Pozývali nás dokonca koncertovať do Belgicka, do Rakúska, do Nemecka,” povedal úspešný imitátor v rozhovore pre agentúru SITA.

Najviac v ňom podľa jeho slov zarezonovala návšteva Nemecka, kde si za peniaze zarobené na ulici kúpil nové auto. “Šli sme raz hrať na prázdniny do Nemecka. Keď sme tam vyrazili, všetci sa nám smiali, že ideme žobrať, no my sme si hovorili, že sme muzikanti a navyše sa snažíme robiť tú muziku poriadne, tak to nebudeme brať ako potupu. Nevedeli sme vôbec, čo bude, či zarobíme 10 mariek za deň alebo ako to dopadne a ja som sa napokon vrátil v novom aute. Nikto mi to neveril, no my sme skutočne na tej ulici zarábali denne tak osemsto až tisíc mariek,” prezradil.

V Nemecku dostal Hron dokonca ponuku spievať zbory na jednom z albumov Tiny Turner. “Nezobral som to, bol som vtedy mladý a hlúpy a hovoril som si, že ja nikomu nebudem spievať zbory, že chcem točiť svoju hudbu,” poznamenal 48-ročný rodák z Mostu. “Teraz to ľutujem, pretože som sa mohol, pochopiteľne, dostať niekam úplne inam, ale človek urobí v živote takých hlúpostí, že až. Netreba sa nad tým pozastavovať, treba len pracovať,” uzavrel.

19. novembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA