Vnučka Audrey Hepburn: Krásu zdedila po slávnej ikone

Emma Ferrer na obálke amerického časopisu Harper's Bazaar
Emma Ferrer na obálke amerického časopisu Harper's Bazaar Harper's Bazaar/Michael Avedon
reklama:

Emma Ferrer je jednou z tvárí septembrového čísla amerického časopisu Harper’s Bazaar, pričom šarm a podoba s preslávenou herečkou je neodškriepiteľná.

September je neoficiálnym sviatkom módy, na čo módne časopisy každoročne reagujú s čo najhrubšími vydaniami. Stať sa tvárou septembrového čísla je obrovská prestíž. A tak bolo prekvapením, keď sa na jednom z nich objavila pomerne neznáma tvár.

Vnučka Audrey Hepburn: Krásu zdedila po slávnej herečke
Harper's Bazaar/Michael Avedon
Emma Ferrer sa dnes môže pochváliť obálkou amerického časopisu Harper’s Bazaar, konkrétne verzie pre predplatiteľov. Celý módny editoriál bol poctou skvelej herečke, zanietenej filantropistke a módnej ikone Audrey Hepburn a fotografovi Richardovi Avedonovi, pre ktorého bola zbožňovanou múzou.

Oblečenie, pózy a celkový stajling pripomínal ikonické fotografie z obdobia 60. rokov, na ktorých pózovala Hepburn práve Avedonovi. Za objektív sa v prípade mladučkej Emmy postavil jeho vnuk Michael Avedon.

Emma Kathleen Hepburn Ferrer je dcérou Seana Ferrera, syna Audrey Hepburn a jej prvého manžela, herca Mela Ferrera. Narodila sa vo Švajčiarsku, no väčšinu života strávila medzi Los Angeles a talianskou Florenciou, kde žije dodnes.

Jeden by čakal, že má napozerané všetky filmy s Hepburn v hlavnej úlohe, no vraj má ešte stále čo doháňať. Tým najobľúbenejším pritom nie sú Raňajky u Tiffanyho, ale Funny Face.

Kedže legendárnu herečku osobne nikdy nepoznala a nestretla, pozná ju skôr z rozprávania a spomienok svojho otca. Je preto prirodzené, že ju vníma ako milovaného člena rodiny, nie ako ikonu.

Jednou z najväčších vášní Emmy je balet, podobne ako to bolo u Audrey. So svojou babičkou, ktorá umrela rok predtým, ako sa narodila, zdieľa aj ďalšiu lásku, a to kašmírové roláky.

Dnes dvadsaťročná študentka umenia nemá veľké skúsenosti ani s herectvom ani s modelingom, čo na fotografiách vôbec nie je poznať. Práve naopak. Na stránkach prestížneho módneho časopisu skutočne zažiarila.

Fotoalbum k článku:

Príspevok napísala popredná módna konzultantka Barbora Dudinská pôsobiaca v Toronte. Pôvodom Slovenka prostredníctvom reportáží približuje najvýznamnejšie spoločenské podujatia vo svete, súvisiace s módou a módnymi trendmi. Aktuálne novinky zo sveta módy prináša aj na jej oficiálnej webovej stránke www.barboradudinska.com.

20. augusta 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod