Volanie kukučky Roberta Galbraitha vyjde 20. februára

J.K. Rowling
J.K. Rowling SITA/AP
reklama:

V románe, ktorý napísala britská autorka J. K. Rowling pod pseudonymom Robert Galbraith, sa čitatelia po prvý raz stretnú s detektívom Cormoranom Strikeom.

Na pulty slovenských a českých kníhkupectiev mieri nový román britskej autorky J. K. Rowling Volanie kukučky, ktorý napísala pod pseudonymom Robert Galbraith.

Vydanie slovenského prekladu Diany Ghaniovej a českého prekladu Ladislava Šenkyříka naplánovali na 20. februára.

Detektívny román je debutom Roberta Galbraitha, v ktorom sa čitatelia prvý raz stretávajú so súkromným detektívom Cormoranom Strikeom.

Volanie Kukučky vychádza z tej najlepšej britskej detektívkarskej tradície a posúva ju o krok ďalej. V postave Cormorana Strikea sa bezpochyby zrodila nová hviezda medzi detektívmi. Už teraz sa teším na jeho ďalšie prípady,“ priznala šéfredaktorka nakladateľstva Plus Martina Mašínová.

Dej knihy začína momentom, keď sa slávna modelka Lula Landry vrhne dolu zo svojho zasneženého balkóna v londýnskej štvrti Mayfair. Vyšetrovatelia tak rýchlo usúdia, že šlo o samovraždu a prípad uzavrú. Lulin brat má však stále isté pochybnosti. Najme si preto súkromného detektíva Cormorana Strikea, ktorý má za neho odhaliť pravdu.

Strike je vojnový veterán, ktorý si z Afganistanu odniesol ťažké zranenie a jazvy na duši. Počas riešenia prípadu preniká do sveta distingvovaných mladých mužov a krásnych zvodných žien, prichádza na desivé súvislosti a sám sa ocitá v smrteľnom nebezpečenstve.

Kriminálny román zobrazuje atmosféru veľkomestského Londýna – od ospalého pokoja ulíc vo štvrti Mayfair po zabudnuté krčmičky v East Ende a čulý ruch v Soho.

J.K. Rowling, celým menom Joanne Kathleen Rowling, je jednou z najznámejších a najúspešnejších spisovateliek súčasnosti. Slobodnú matku žijúcu zo sociálnej podpory preslávila séria kníh o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi, ktorá sa stala vôbec najlepšie predávajúcou sa knižnou sériou.

Na celom svete sa z nej predalo viac než 450 miliónov výtlačkov a z Rowling sa stala multimilionárka, ktorú v roku 2010 redaktori najvýznamnejších britských magazínov vyhlásili za najvplyvnejšiu Britku.

Na základe príbehov o Harrym Potterovi vznikli rovnomenné filmy, v ktorých mladého čarodejníka bojujúceho proti zlu v podobe krutého lorda Voldemorta stvárnil Daniel Radcliffe.

Informácie pochádzajú od Lucie Hlubeňovej z Albatros Media Slovakia a z archívu agentúry SITA.

28. januára 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA

Odvážne srdce

Odvazne srdce.jpg

BRATISLAVA 12. septembra 2017 (DJ/PR) – „Odvážne srdce je jedinečná kniha, ktorá nám ukazuje ako prepojenie meditatívnych myšlienok a cvičení s modernou … Čítať ďalej

Pod maskou

Pod maskou.jpg

BRATISLAVA 30. augusta 2017 (DJ/PR) – Čo sa stane, keď v ťažkej chvíli stretnete nesprávneho človeka? Nie zlého, neprávneho… V edícii … Čítať ďalej